AGH dla jaj – badania Mosznowładców

16.11.2022
AGH dla jaj - dwóch mężczyzn w mundurach górniczych przy figurze Stanisława Staszica

16 listopada @ 08:00 17:00

Mosznowładcy na AGH

Nowotwór jądra atakuje przede wszystkim chłopaków i mężczyzn między 14 a 35 rokiem życia.

Zadbaj o siebie i miej pewność, że z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku – 16 listopada od 10:00 do 18:00 Mosznowładcy prowadzą bezpłatne badania na drugim piętrze Auli A1 (sala 220).

Badania są bezbolesne, nieinwazyjne i trwają zaledwie kilka minut. Nie wymagają żadnych przygotowań. Nie trzeba się umawiać ani zapisywać.

Nowotwór jądra to 1.6% wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn, ale atakuje przede wszystkim tych młodych, przekonanych, że rak przydarza się wyłącznie na starość. W Polsce śmiertelność jest niemal trzykrotnie większa niż w innych krajach UE, bo badamy się rzadziej i nie interesujemy zdrowiem naszych jąder.

Zrób TO dla JAJ!

Przyjdź, skorzystaj z badań, przeznacz 3 minuty na upewnienie się, że wszystko gra.

Mosznowładcy od 2014 roku uczą mężczyzn, jak badać się samodzielnie i na jakie objawy zwracać uwagę. Każdego roku w największych miastach można znaleźć mobilny gabinet, który umożliwia skorzystanie z bezpłatnych badań USG. Dla wygody naszych studentów i pracowników zaprosiliśmy ich, aby zrealizowali badania na terenie uczelni.

16 listopada (w środę) o godzinie 10:00 na terenie kampusu AGH, w budynku A1, na drugim piętrze w Auli A1 (sala 220), stworzona zostanie specjalna przestrzeń, w której specjalnie dla społeczności AGH, dostępne będą dwa gabinety do darmowego badania i spotkania się z lekarzem urologiem.

Mosznowładcy badajcie się

Rak jądra jest powszechnym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce. Dotyka coraz młodszych facetów ze względu na rozmaite czynniki ryzyka, m.in. dietę czy palenie papierosów.

Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór gruczołu krokowego nie oznacza wyroku.

Aby zwrócić uwagę na zdrowie intymne mężczyzn, co roku w listopadzie zapuszczamy wąsy. Prowokujemy do dyskusji. Badamy i diagnozujemy.

Fundacja Kapitan Światełko przebadała blisko 23 tysiące mężczyzn – wyobraźcie sobie, ile to jest godzin spędzonych w gabinetach, ile żelu do ultrasonografii! I chociaż nie wydaje się to aż tak bardzo dużo, to dla 130, u których wykryliśmy nowotwory jądra, zmieniło to wszystko i pomogło ocalić życie i zdrowie.

O zdrowiu można mówić wiele, ale bez realnego dostępu do badań profilaktycznych nie posuwamy się naprzód. Dlatego każdego roku jesienią zapuszczamy wąs i bierzemy udział w ogólnopolskim tournée wąsaczy.

Robimy to dla jaj

Przyjaciele, Ziomki, Kumple i wszyscy ci, którzy wspieracie nasze działania!

Drogie Panie, Koleżanki, Dziewczyny, Przyjaciółki, Żony, Matki i Babcie – dziękujemy, że tyle czasu spędzacie namawiając swoich mężczyzn, żeby dbali o swoje zdrowie. Namówcie ich do przybycie tego dnia

16 listopada od 10 do 18 zapraszamy do Auli w budynku A1 na drugie piętro na darmowe badanie!

Poniżej mapka ułatwiające znalezienie budynku A1 na kampusie AGH.

Mapka AGH