AGH podpisuje umowę o współpracę z GlobalLogic Sp. z o.o.

Zdjęcie osób elegancko ubranych na tle schodów w budynku A0.

19 listopada Cały dzień

WILiGZ, GlobalLogic i rozwój koncepcji Industry 4.0

We wrześniu 2021 r. została podpisna umowo o współpracę pomiędzy AGH, a GlobalLogic Sp. z o.o. Niezwykle miło nam przekazać, że prace w zakresie realizacji jej postanowień właśnie się rozpoczęły.

Nasz wydział jest jednym z czterech partnerów tej umowy ze strony AGH, w ramach której będzie odpowiedzialny za realizację zagadnień związanych z rozwojem sztucznej inteligencji a także prac w zakresie digitalizacji procesów przemysłowych (głównie DigitalLean), w kierunku poprawy efektywności procesów biznesowych, które są przedmiotem powyższych działań. W sposób wymierny i bezpośredni mają się one wiązać z pracami realizowanymi w Laboratorium Inżynierii Produkcji i Jakości (tzw. LeanLabie) AGH.

Koordynatorem współpracy z GlobalLogic z ramienia WILiGZ został Pan dr hab. inż. Paweł Bogacz, prof. AGH.

Obok WILiGZ współpracę z GlobalLogic rozpoczęły także: Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (koordynator dr inż. Szczepan Moskwa); Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (koordynator dr hab. inż. Piotr Pacyna, prof. AGH) oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (koordynator dr inż. Tymoteusz Turlej).

Szczegóły dotyczące wydarzenia z 4.11 można znaleźć na stronie aktualności AGH.

Kim jest GlobalLogic Sp. z o.o.

Warto przekazać, że GlobalLogic to firma wywodzącą się z Doliny Krzemowej w USA. Jest liderem w sektorze usług inżynierii oprogramowania i digitalizacji produktu, projektuje i tworzy innowacyjne produkty, platformy, a także cyfrowe rozwiązania dla współczesnego świata, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wytwórczego. O wiodącej roli GlobalLogic w kreowaniu tego typu rozwiązań świadczy fakt, iż jest częścią koncernu Hitachi, a ponadto w Polsce została po raz trzeci z rzędu liderem rankingu ComputerWorld Top 200 w kategorii „Największy dostawca rozwiązań i usług dla sektora przemysłowego, budowlanego i produkcji”. Przychody spółki w Polsce osiągnęły w 2020 r. wartość ponad 250 mln zł.