AGH rozmawia – The Presja Mosznowładców

AGH Rozmawia - twarze siedmiu mężczyzn

17 listopada @ 18:00 20:00

Projekt The Presja

Świat, w którym żyjemy nie wspiera zdrowia psychicznego. Konsumpcjonizm, oczekiwanie prestiżu i wyścig po społecznej drabinie sprawiają, że wszechobecne są poczucie obciążenia i presja. Dlatego najlepszym dostępnym sposobem zmieniania świata jest wpływanie na to jak poszczególne osoby ten świat przeżywają. Dlatego… 17 listopada zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu na terenie kampusu AGH.

Misją Projektu „The Presja” jest dawanie ludziom ULGI psychicznej w świecie presji, otwarcie dialogu tam, gdzie tytanowy wizerunek może przykrywać cząstkę wrażliwości .

Realizuje to poprzez zapewnianie im narzędzi dostosowanych do ich sytuacji i stanu zdrowia, pozwalających na pełniejsze i szczęśliwsze życie. Dzięki programowi dofinansowania psychoterapia,  mailing edukacyjny, webinary i materiały są dostępne za darmo.

Porozmawiajmy bez presji

Codzienny dialog często sprowadza się do krótkiej wymiany, czas dzielimy na wiele aspektów, obowiązków, czy też zadań – codzienność wielu osób. Do tego dochodzą własne oraz innych oczekiwania względem nas. Rzadkością jest znalezienie czasu na rozmowę o sobie.

W najbliższy czwartek znajdźmy czas na rozmowę bez presji – wszyscy są mile widziani!

17 listopada o 18:00 zapraszamy na panel dyskusyjny z zewnętrznymi ekspertami, który odbędzie się w Auli budynku A1 (sala 220, II piętro). Wydarzenie transmitowane będzie również online na kanale YouTube Wydziału.

A przecież cierpienie i uczuciowość, na równi z siłą składa się na definicję mężczyzny. To kultura średniowieczna dała nam, zdaniem pisarza C.S Lewisa, najwspanialszy wzorzec męskości – rycerza. Wrażliwego dla dam oraz słabszych, ale bezlitosnego dla wrogów. W prawdziwym życiu utrzymanie takich proporcji jest jednak prawdziwym wyzwaniem.

Paneliści

Wojciech Wychowaniec jest terapeutą pracującym w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie systemowym. Bierze udział szkoleniu atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Marii Orwid. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST-TSR) i najczęściej stosuje to podejście, ale poszerzone o nurt systemowy koncentrujący się na wyniesionych z domu klienta wzorcach i przekazach. Ukończył Psychologię w Zarządzaniu na UJ. Jest w trakcie pracy nad doktoratem z zakresu wellbeingu w przedsiębiorstwach.

Jan Folga wulkan pozytywnej energii. Jego znak charakterystyczny to szeroki uśmiech na twarzy i czapka z daszkiem. Wszędzie jest go pełno i zaraża optymizmem. Samorodek sportowy. Przed wypadkiem bardzo aktywny sportowo; narty, snowboard, rolki, chodzenie po górach, zawodnik judo Wisły Kraków, członek kadry narodowej w rajdach motocyklowych. Po wypadku próbuje wszystkiego co można przystosować do jego warunków. Przygotowuje się na Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Jego największą życiową pasją są motocykle – motocross. Kiedyś powiedział: „to nie jest moja pasja, ja żyję żeby jeździć”. Nigdy się nie poddaje i spełnia marzenia. Kocha życie!

Adam Mikołajczyk jest ambasadorem projektu „Mosznowładcy”, twórcą podcastu o nazwie „Pracownia Męskich Tematów”, a także założyciel „Pracowni Męskich Portretów”. Fotograf od najmłodszych lat. W rodzinnym studiu, gdzie uczył się zawodu, otrzymał od swojego ojca jedną z najważniejszych rad. Powiedział, że dobrego fotografa poznaje się nie tylko po tym jakie robi zdjęcia, ale jak traktuje swoich klientów. Dlatego w 2016 roku stworzył Pracownię, aby dać mężczyznom możliwość posiadania tej indywidualnej pamiątki i przekazywania nim swojej historii.

Ewelina Migacz, prowadząca panel dyskusyjny jest studentką naszego Wydziału. Aktywną członkinią Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie oraz wielu innych młodzieżowych organizacji. Poza studiami angażuje się w sferze społeczno-politycznej, będąc Parlamentarzystką  IV i V kadencji Parlamentu Młodych RP, ma aspiracje do tytułu aktywistki społecznej w przyszłości. Poza tym jak lubi o sobie mówić jest entuzjastką wolontariatu działając m.in. w akcjach Carbon Footprint Foundation, Fundacji Polska Od Nowa czy Instytutu Młodzieżowego, a że idealistyczne podejście jest jej bliskie to świat chce zmieniać zaczynając od siebie i wdrażając w życie swoją własną rewolucję – rewolucję uśmiechu – zarażając dobrą energią i zachęcając do działania.

Wystawa „Cierpienie”

Dopełniającym elementem tego wydarzenia będzie wernisaż fotografii umieszczony w budynku A1 na drugim piętrze

Wystawa “Cierpienie” podejmuje dialog z mężczyznami oraz odbiorcami, a także skłaniała ich do refleksji. Jedenaście prac obrazuje prawdę o istnieniu męskiego cierpienia. Szarość symbolizuje spustoszenie jakie gniew, niemoc, smutek, ból oraz walka z samym sobą pozostawiają w duszy mężczyzny. Każda fotografia jest autonomicznym dziełem i może być interpretowana w indywidualny sposób.

Telefon Wsparcia

Numer telefonu: 881 200 866

Telefon jest aktywny codziennie w godzinach 17:00 – 20:00

Telefon fundacji jest dostępny dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Pomagają wszystkim bez względu na wiek, płeć i zgłaszane trudności.

Kiedy można do nich dzwonić?

Dyżurują 7 dni w tygodniu od godziny 17:00 do 20:00. Korzystanie z telefonu wsparcia jest anonimowe i bezpłatne.

Poniżej zamieszczamy mapkę ułatwiającą znalezienie miejsca w którym odbędzie się 17 listopada o 18:00 zapraszamy panel dyskusyjny z zewnętrznymi ekspertamiAula budynku A1 (sala 220, II piętro).

Link do transmisji: https://youtu.be/R_dttfs3dII

Mapka AGH