VRoom: Przyszłość cyfrowej edukacji – VR
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Homepage / Wydarzenia / Aktualne trendy w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa – targi SAWO 2022
Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, ochrony zdrowia, a w przypadku zaistnienia zagrożenia również efektywnych działań ratunkowych coraz częściej realizowane jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych i innowacyjnych technologii jak wirtualna rzeczywistość lub drony. Najbardziej aktualne trendy w tym zakresie zostały przedstawione na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, które odbyły się w dniach 25-27 kwietnia w Poznaniu.
Targi SAWO to największe w Europie targi dotyczące bezpieczeństwa pracy i ratownictwa, w trakcie których producenci i dystrybutorzy sprzętu służącemu ochronie zdrowia i życia oraz pracy służb ratowniczych przedstawiają swoją najnowszą ofertę wraz z towarzyszącymi spotkaniami i konferencjami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa. W trakcie targów odbyły się spotkania towarzyszące, w tym m.in. organizowana przez Państwową Inspekcję Pracy oraz CIOP-PIB konferencja „Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy – czynniki zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy”, w trakcie której specjaliści omawiali tematy najbardziej bieżące w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy, prelekcje Step2Safety i Safety Media dotyczące kultury bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem zawodowym oraz seminarium Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, podczas którego członkowie stowarzyszenia omawiali dobre praktyki we wdrażaniu normy ISO dotyczącej systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
Kulminacyjnym punktem targów był dynamiczny pokaz działań ratowniczych grup specjalistycznych Państwowej Straży Pożarnej, w których uczestniczyli członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych z psami tropiącymi, grupy wysokościowej, chemiczno-ekologicznej oraz ratownictwa technicznego, wraz z pokazem działania mobilnego robota specjalistycznego IBIS. Symulowana akcja ratownicza pozwalała na zapoznanie uczestników z występującymi zagrożeniami oraz sposobem ewakuacji poszkodowanego z wraku samochodu oraz udzielenia mu pomocy wraz z pełnym zabezpieczeniem chemiczno-ekologicznym.
Uczestnictwo przedstawiciela Katedry Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy naszego Wydziału w tym wydarzeniu pozwoliło na zaznajomienie z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w dziedzinie bezpieczeństwa, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie potencjału dydaktycznego nowopowstałego kierunku studiów II stopnia – Inżynieria Bezpieczeństwa. Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, bezpieczeństwa środowiska oraz obiektów technicznych nie tylko wymaga stosowania innowacyjnych rozwiązań i narzędzi, ale również utylitarnego podejścia do zagadnienia działalności człowieka w procesach pracy łącząc wiedzę, doświadczenie i gotowość do stawiania czoła wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa w nowoczesnym świecie pełnym aktualnych wyzwań.
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Podróże też kształcą! Studenci WILiGZ będą odbywać podróż swoich marzeń w ramach cyklicznego programu DiscoverEU.
Na co dzień projektujemy różnego rodzaju rozwiązania. Każdym projektem dydaktycznym czy też naukowym społeczność WILGZ obrazuje siebie. W dniu 1 czerwca przybliżmy jak postrzegamy WILGZ podczas wydarzenia „Pokaż jak widzisz WILGZ”.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2022 roku zmarł Stanisław Kuc, Kierownik laboratoriów , wieloletni pracownik byłego Instytutu Przeróbki i Wykorzystania Surowców Mineralnych Wydziału Górniczego
Jesteśmy zespołem pełnych pasji i oddanych członków społeczności AGH, którzy są zaangażowani w tworzenie środowiska integracyjnego i przyjaznego dla wszystkich. Chcemy się lepiej poznać, opowiedzieć jacy jesteśmy i jakie możliwości stwarzamy dla innych – studentów oraz pracowników. Rozpoczynamy serię spotkań „Opowiedzmy sobie o sobie” żeby móc się jeszcze lepiej poznać.
Kto lepiej niż Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WILGZ wie jak zorganizować Rajd dla Stdentów WILGZ? Na to pytanie odpowiedź przygotowali dla nas koordynatorzy studenckiego rajdu. Poznajcie wydarzenie które miało swoją inauguracyjną edycję w roku akademickim 2021/2022.
Jak co roku, Koło Naukowe „Kliwent” organizuje kultowe wydarzenie „Kliwent Event”, przeznaczone dla Studentów i Firm, działających w branży HVAC. W tym roku możecie w nim brać udział stacjonarnie lub wirtualnie.
Zachęcamy wszystkich do przeczytania krótkiej relacji z Look us Up, czyli Dnia WILiGZ!
Władze WILiGZ pragną poinformować, że w dniach 13-17.06.2022 Biblioteka Wydziałowa będzie nieczynna.
Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszej edycji 'Opowiedzmy sobie o sobie'.
Projektuj z WILiGZ za nami. Zapoznajcie się z kreatywnym spojrzeniem studentów i pracowników na naszą społeczność.
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z relacją z 22 Konferencji „Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie”.
Koniec czekania! Opublikowano ranking najlepszych kierunków studiów na uczelniach akademickich. Co będziesz studiować na studiach? Nie musisz teraz podejmować decyzji, ale możesz zobaczyć, co wybrali inni ludzie.
Kluczem do sukcesu jest edukacja. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie szkolnictwa średniego i zawodowego w Polsce. Społeczność WILGZ współtworzy cyfrowe materiały dydaktyczne w projekcie prowadzonym przez naszego partnera, firmę GroMar - „Stworzenie e-materiałów do kształcenia zawodowego dla branż: górniczo-wiertniczej i metalurgicznej”.
Biblioteka Wydziałowa przygotowała porcję nowych tytułów abyśmy wszyscy mogli utrzymać wakacyjny ‘Brain fit’. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki oraz jej godzinami funkcjonowania.