Bal WILiGZ 2022

mężczyźni i kobiety w strojach balowych

5 listopada Cały dzień

Bal WILiGZ 2022, który odbył się 05.11.2022 r., w krakowskim Hotelu Swing, przeszedł już do historii. Sama idea Balu Inżyniera narodziła się lata temu i stała się coroczną tradycją, zrzeszającą studentów i absolwentów nie tylko naszego Wydziału, ale i całego AGH. Kiedy pandemia Covid-19 wymusiła 2-letnią przerwę w organizacji tego wydarzenia, wszyscy głęboko wierzyliśmy, że powróci ono w pewniejszych czasach. Pierwszy po-pandemiczny Bal Wydziałowy cieszył się niemałym zainteresowaniem, a w rezultacie wzięło w nim udział blisko 200 osób.

Była to idealna okazja do integracji, świetnej zabawy i zapomnienia o troskach życia studenckiego chociaż na jedną noc. Tematem przewodnim całej imprezy był wieczór rozdania Oscarów – Hollywood. Nie mogło zabraknąć eleganckich strojów, czerwonego dywanu i oczywiście statuetek Oscarów! Całość dopełniły tematyczne dekoracje, plakaty filmowe oraz stoliki noszące nazwy największych hitów filmowych złotej i srebrnej ery Hollywood. Towarzyszyła nam m.in. Marylin Monroe ze “Słomianego wdowca”, jak również Audrey Hepburn ze “Śniadania u Tiffany’ego”.

Impreza rozpoczęła się od przemówienia Prof. dr hab. inż. Marka Cały – Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, a następnie głos zabrała Agnieszka Rychlewska – Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów. W uroczystych słowach pozdrowili oni całą brać studencką i życzyli szampańskiej zabawy. Po wzniesieniu toastu muzyka zaczęła grać, a wszyscy uczestnicy ruszyli w tan. Poloneza czas zacząć! Przez całą noc towarzyszyła nam świetna muzyka i pyszne jedzenie, którego kwintesencją stał się stylizowany “betonowy” tort. Bal trwał do samego rana, a i tak każdy żałował, że tak szybko się skończył… Mamy nadzieję, że wspomnień czar pozostanie z uczestnikami na długie lata.