Bańkowe zakończenie roku -podsumowanie

Usmiechniety pracownik WILiGZ puszcza kolorowe bańki. W tle stoją usmiechniętci ludzie.

30 września @ 12:00 14:00

Wiktor Hugo stwierdził, że nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia. Czym było Bańkowe zakończenie roku akademickiego 2020/2021, właśnie taką formą marzeń, pasji ale również wyjątkowym pożegnaniem naszych absolwentów oraz przywitania nowoprzyjętych studentów w poczet Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami.

30.09.2020 roku był ostatnim dniem mijającego roku akademickiego w którym nasi absolwenci mogli zamknąć etap swojej edukacji. Dniem po którym pełni wiedzy, pasji i przepełnieni młodzieńcza radością będą mogli realizować swoje marzenia i nadzieje dzięki zdobytym kompetencją oraz umiejętnością. Ten ważny dla nich dzień nie obchodzili sami ale w otoczeniu swojej akademickiej rodziny m.in. w osobach Prorektora ds. Studenckich prof. dr. hab. inż. Rafała Dańko, Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami prof. dr. hab. inż. Marka Cały, swoich wykładowców, innych studentów, przyjaciół, a nawet dzieci.

Bańkowe zakończenie – znaczenie

Bańkowe zakończenie roku rozpoczęło się przed budynkiem A4, gdzie rozstawione zostały sprzęty do wytwarzania różnokolorowych ogromnych baniek, wytwornice służące do produkcji małych banieczek oraz namiot w którym można było zostać zamkniętym w kolorowej sferze. Uroczystość otworzył Prorektor ds. Studenckich wraz z Dziekanem Wydziału oraz przewodniczącą WRSS krótkim przemówieniem. Przesłaniem wystąpienia było pokazanie wyjątkowości Bańkowego zakończenia Roku Akademickiego oraz zaproszenia wszystkich zebranych do szczerej i niepohamowanej zabawy.

Więź oraz zabawa

Wszyscy przybyli na miejsce wydarzenia tworzyli bańkowe wstęgi, kolorowe węże czy różnobarwne formy z wyrazem niepohamowanej radości na twarzy. Ważną częścią obchodów była możliwość zapisania przez Wszystkich zgromadzonych wraz z władzami Uczelni i Wydziału, życzeń dla nowo przyjmowanych studentów. Czasami przybierały one formę żartu. Czasami poważnej wiadomości. Jednak to co łączyło zebrane treści to ciepło, otucha, oraz pokazanie, że jesteśmy częścią dużej społeczności WILiGZ.

O tym jak dobrze wszyscy się bawili może świadczyć fakt, że mimo pochmurnego nieba nikt nie chciał wracać do domu. Wręcz przyłączali się przypadkowi przechodnie i przechodzące dzieci z przedszkola.

Poza kolorowymi sferami, które unosiły się przez około 2 godziny z całego terenu parkingu znajdującego się przed siedzibą WILiGZ, w rytm muzyki oraz bębna, możliwe było również poddanie się zamknięciu w wielkiej kolorowej bańce. Pracownicy firmy Bańki mydlane.pl, którzy realizowali to przedsięwzięcie tworzyli olbrzymie bańkowe cylindry o wysokości ponad dwóch metrów. Każdy z nas mógł spojrzeć na świat przez pryzmat kolorów, które formowały się na ścianach bańki.

Życzenia

Wszyscy którzy brali udziałw tym wyjątkowym spotkaniu mógł w tym dniu pokazać swoje wewnętrzne dziecko, marzenia i radość. Bańki tak jak aspiracje naszych absolwentów wzbijały się wysoko w górę. Jeszcze raz w tym wyjątkowym dniu chcemy Wam wszyscy życzyć wszystkiego dobrego i powodzenia. Pamiętajcie jednak, że zawsze będziecie częścią naszej wspólnoty WILiGZ. Jednocześnie kierując te słowa do nowo przybyłych witamy w naszej rodzinie, zawsze możecie na nas liczyć.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z Bankowego zakończenia roku akademickiego znajdujących się w naszej galerii oraz do zobaczenia poniższego reportażu przeprowadzonego przez Radio1.7 z Teatru Młodzieńczej Radości.