Creativity is having fun – Projektuj z WILiGZ za nami

17 czerwca Cały dzień

Projektuj z WILiGZ. Nowy wzór powstaje w parku.

Każdy z nas ma w sobie cząstkę dziecka. Czasami jest ona w nas głęboko ukryta, jednak to co za nią się kryje to niespożyta radość, kreatywność, bogata wyobraźnia oraz wizja, której nikt inny nie posiada. Jest to zestaw cech, który bardzo często stoi za przełomowymi wynalazkami i innowacjami. Jest to również zestaw cech, który posiada nasza społeczność WILiGZ, studenci i pracownicy. Należy zauważyć, że każdy z nas jest marzycielem, który posiada w sobie właśnie ten pierwiastek dziecka. Dlatego nie było lepszego dnia niż Dzień Dziecka, aby zorganizować akcje Projektuj z WILiGZ.

Podczas Projektuj z WILiGZ każdy ze studentów i pracowników miał możliwość zaprojektować, własną autorską koszulkę. Każdy z uczestników mógł pokazać swoje indywidualne spojrzenie, niezależnie czy patrzył się na naszą społeczność przez pryzmat poszczególnych kierunków: Budownictwo, Inżynieria Bezpieczeństwa, Inżynieria Górnicza, Inżynieria Kształtowania Środowiska, Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi, Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych, czy poprzez całość Wydziału, a nawet Uczelni. Chcieliśmy wydobyć z każdego z nas właśnie to dziecko, co nam się udało, i co możecie zobaczyć w galerii wydarzenia.

Creativity is having fun

Cała akcja rozpoczęła się rano ok. 10.30 w parku znajdującym się na terenie AGH w Krakowie obok Biblioteki Głównej. Na stołach rozstawiono farby, spraye, oraz dedykowane flamastry. Nawet niewielka mżawka nie przeraziła naszych studentów i pracowników do przybycia na miejsce wydarzenia. Każdy z uśmiechem na ustach rysował, malował, sprayował swoją wizję WILiGZ na koszulce. Również Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, prof. dr hab. inż. Marek Cała stanął ramię w ramię ze studentami i pracownikami, aby pokazać swoje spojrzenie na WILiGZ.

Niejednokrotnie uczestnicy to jest studenci i pracownicy zaskakiwali samych siebie, kiedy odkrywali, że ich przyjaciele, koleżanki i koledzy mają ukrytą w sobie pasję i talent do rysowania. Na koszulkach pojawiały się kreatywne wzory. Niektóre dawały odczucie trójwymiaru. Inne stanowiły impresyjne obrazy, czy realne grafiki „Ceglaka”. Niezaprzeczalną rzeczą było to, że każdemu kto tworzył, towarzyszyło dużo szczęścia i każdy był zwycięzcą tego wydarzenia. Każdy student i każdy pracownik mógł zabrać ze sobą przygotowaną przez siebie koszulkę.

Zwycięzcy

Jednak Jury wydarzenia, pod przewodnictwem Dziekana WILiGZ, oraz członków WRSS, wybrało również najlepsze prace, które możecie zobaczyć poniżej, w krótkiej galerii. Na zwyciężczynie czekała niespodzianka, która związana będzie z tworzeniem nowej serii koszulek. O jej szczegółach dowiecie się niedługo.

My osobiście cieszymy się, że pokazaliście nam swoją perspektywę i podzieliliście się z nami swoim spojrzeniem na WILiGZ oraz naszą społeczność. Gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim studentom i pracownikom, którzy wzięli udział w akcji Projektuj z WILiGZ.