Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH zdobywa laur ‘Za zasługi dla wynalazczości’

11.05.2022
Kolaż 4 zdjęć. Po lewej okrągły złoty medal z napisem Rzeczpospolita Polska. Po prawej trzy zdjęcia w pionie. Na dwóch górnych znajduje się uśmiechnięty mężczyzna ubrany w garnitur odbiera gratulacje od elegancko ubranej kobiety. Mężczyzna i kobieta stoją na tle flagi polski oraz Unii Europejskiej.. Na dolnym zdjęciu elegancko ubrani ludzie siedzą na czerwonych krzesłach.

11 maja 2022 Cały dzień

Za zasługi dla wynalazczości

W dniu 30 marca 2022 roku w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie zasłużonym osobom państwowej odznaki honorowej „Za zasługi dla wynalazczości”. Odznaczenie przyznawane został na wniosek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych przez Prezesa Rady Ministrów za całokształt działalności wynalazczej i projektowej. Odznaki wręczała Prezes Urzędu Patentowego RP Edyta Demby-Siwek w asyście Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Doroty Rzążewskiej.

W uroczystościach brał także udział Wiceprezes PIRP Paweł Kurcman.

Jedną z 40 odznaczonych osób był pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH., któremu serdecznie gratulujemy.

Osoba dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH

Tomasz Gawenda jest pracownikiem WILiGZ posiadającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie w technologiach przeróbki surowców mineralnych i pracy w projektach badawczo-rozwojowych. Wyniki jego prac badawczych znalazły zastosowanie w licznych wdrożeniach przemysłowych. Co ważne rozwiązania te miały charakter utylitarny i posiadały znaczenie ekonomiczne oraz pro-ekologiczne. Dzięki swoim działaniom wyznaczył pewien trend w brażny kruszywowej, stając się jednoczeniem liderem innowacyjności w swoim obszarze zainteresowań.

Nasz pracownik, należy do grona naukowców, którzy pracę naukowo-badawczą skutecznie transferują do wdrożeń przemysłowych w zakresie innowacji procesowej i produktowej. Jego projekty, cechują się obniżeniem liczby maszyn w zabudowie instalacji przemysłowych, zmniejszeniem zużycia energii oraz niższymi nakładami inwestycyjnymi. W efekcie umożliwia to poprawę efektywności działalności gospodarczej przedsiębiorstw.

Prywatnie mówi, że „żyje z Naturą i dla Natury, skąd czerpie pomysły wykraczające poza branżę przeróbczą”.

Laur innowatora

Laurem innowatora jest okrągła odznaka o średnicy 32 mm, wykonany z tombaku złoconego i naturalnego bursztynu. Na awersie medalu w otoku z majuskułowym napisem ‘Rzeczpospolita Polska’ znajduje się ażurowe koło z bursztynu, wewnątrz którego widnieje wizerunek godła państwowego. Na rewersie w zaznaczonym okręgu jest umieszczony czterowierszowy majuskułowy napis ’Za zasługi dla wynalazczości’. Zawieszenie stanowi poprzeczka o wymiarach 14 × 24 mm, w formie  trzech stylizowanych liści wawrzynu.

Szczegółowe informacji z przebiegu uroczystości można znaleźć w poście Urzędu Patentowego RP na Facebooku.

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

#KrakowskieKierunki Studiów WILGZ AGH – Rekrutacja na studia I stopnia

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.