VRoom: Przyszłość cyfrowej edukacji – VR
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Homepage / Wydarzenia / Drive-through to nie tylko McDonalld’s.
Gospodarka o obiegu zamkniętym jest nieodzownym elementem Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Element ten jest integralną częścią każdej komórki WILiGZ nawet naszej Biblioteki. Chcielibyśmy wam powiedzieć, że już od tego miesiąca Biblioteka WILiGZ czynnie włącza się do akcji ‘Uwolnij Książkę. ‘Uwolnij Książkę‘ jest przykładem działalności bookcrosingowej, której idea polega na nieodpłatnym udostępnianiu książek w specjalnie przygotowanych do tego celu miejscach. Dzięki temu każdy członek społeczności akademickiej, czy to student czy to pracownik przechodząc obok będzie mógł po nie sięgnąć, zabrać ze sobą i przeczytać. Po przeczytaniu, odstawiają książkę na specjalne regały znajdujące się w łączniku budynku A1 z A0 oraz pod tablicą W. Budryka w budynku A4, tak aby kolejna osoba mogła swobodnie po nią sięgnąć.
Aby być zgodnym z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym Wy też możecie uwolnić swoje przeczytane książki i zostawić je na regale. Dzięki temu nadacie im nowe, drugie życie. Pod regały, można podejść czy nawet podjechać na hulajnodze w każdej chwili. Dodatkowo Biblioteka Wydziałowa będzie, co jakiś czas dostarczać Wam nową dawkę literatury. Dzięki temu będziecie mogli rozwijać swoje zainteresowania, nabywać nowych umiejętności oraz odbywać z przyjemnością podróż przez cały okres studiów na WILiGZ.
Zgodnie z tym co napisaliśmy w maju możecie znaleźć w Bibliotece Wydziałowej kolejne nowości. W tym miesiącu mocno postawiliśmy na dyscyplinę naukową związaną z Inżynierią Lądową i Transportem. W zakupionych przez nas pozycjach znajdziecie informacje związane z:
Jako ciekawostkę możemy Wam zarekomendować książkę profesora Stanisław Pisarczyk pod tytułem ‘Nasypy budowlane’, oraz pierwszą w historii polskiej literatury powieść poświęconą polskim tak zwanym budowlańcom pod tytułem ‘Budowlanka czyli patologie polskiego budownictwa’, autorstwa Tomasza Markuna.
Dodatkowo od tego miesiąca będziecie mogli u nas znaleźć nowe czasopismo ‘Mosty’. Pozycja ta w szczególności jest skierowana do osób, które szukają praktycznych porad, informacji związanych z inspirującymi projektami czy najciekawszych realizacjach oraz komentarzy ekspertów związanych z konstrukcjami mostowymi.
Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej tego posta.
Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.
Autor, tytuł, rok wydania | Krótki zarys tematyki | Okładka |
Kacprzyk Z., Czumaj P., Dudziak S.: Modelowanie konstrukcji budowlanych, wyd. 2021 | Celem pracy jest pokazanie możliwości modelowania konstrukcji, skutków modelowania i możliwie najprostszego przedstawienia teorii MES umożliwiającego odpowiedzialne prowadzenie obliczeń i ich weryfikację. Autorzy podjęli próbę sformułowania standardów obliczeń inżynierskich wspomaganych komputerem. | ![]() |
Średniawa W.: Zastosowanie konstrukcji z drewna klejonego w budownictwie ogólnym i mostownictwie, wyd. 2021 | Opracowanie ma za zadanie pokazanie potencjału, jaki drzemie w materiale konstrukcyjnym, jakim było i jest drewno, a obecnie drewno klejone. | ![]() |
Francke B.: Nowoczesne hydroizolacje budynków. Zeszyt 1-3, wyd. 2021-2022 | Seria traktuje kolejno o: Zeszyt 1 – Zabezpieczeniach wodochronnych część podziemnych budynków, Zeszyt 2 – pokryciach dachowych, a Zeszyt 3 jest na temat tarasów i balkonów. | ![]() |
Guzik J. K.: Instalacje i sieci gazowe, wyd. 2019 | W książce omówiono instalacje i sieci gazowe. Przedstawiono w niej zasady projektowania i wykonywania instalacji. Książka jest adresowana do projektantów i wykonawców instalacji i sieci gazowych. | ![]() |
Dąbska A., Pisarczyk S. Popielski P.: Nasypy budowlane, wyd. 2022 | Podręcznik jest kompleksowym opracowaniem zagadnień dotyczących projektowania, budowy i kontroli nasypów wykonanych z gruntów naturalnych i antropogenicznych. | ![]() |
Wójcik G. P.: Zarządzanie jakością w aspekcie kosztowym, wyd. 2022 | Kompendium wiedzy w zakresie teoretycznych i praktycznych podstaw zagadnień jakościowych w zarządzaniu organizacją. Monografii powstała w wyniku przemyśleń nad ekonomiczno-zarządczymi aspektami jakości w perspektywie dwóch koncepcji, a mianowicie: kompleksowego zarządzania jakością oraz zarządzania wartością. | ![]() |
Markun T.: Budowlanka czyli patologie polskiego budownictwa, wyd. 2021 | To historia dwóch, młodych chłopaków, którzy chcieli nauczyć się fachu i zarabiać na życie, pracując na polskich budowach. Jednak, czy nasze rodzime budownictwo i system stworzony przez pazernych na każdą złotówkę i bezwzględnych deweloperów, okaże się dobrym wyborem dla młodych ludzi, którzy sami i bez niczyjej pomocy musieli zawalczyć o swój los? | ![]() |
Mucha J.: Uspołeczniona racjonalność technologiczna. Naukowcy z AGH wobec cywilizacyjnych wyzwań i zagrożeń współczesności, wyd. 2009 | Autor pracy podejmuje kwestię miejsca, funkcji i znaczenia nauki i techniki w mentalności społecznej, zagadnienia identyfikacji zagrożeń i możliwości cywilizacyjnych przez określone typy podmiotów zbiorowych, a szczególnie przez uprzywilejowane w sensie poznawczym podmioty, czyli ludzi i instytucje nauki. | ![]() |
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Podróże też kształcą! Studenci WILiGZ będą odbywać podróż swoich marzeń w ramach cyklicznego programu DiscoverEU.
Na co dzień projektujemy różnego rodzaju rozwiązania. Każdym projektem dydaktycznym czy też naukowym społeczność WILGZ obrazuje siebie. W dniu 1 czerwca przybliżmy jak postrzegamy WILGZ podczas wydarzenia „Pokaż jak widzisz WILGZ”.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2022 roku zmarł Stanisław Kuc, Kierownik laboratoriów , wieloletni pracownik byłego Instytutu Przeróbki i Wykorzystania Surowców Mineralnych Wydziału Górniczego
Jesteśmy zespołem pełnych pasji i oddanych członków społeczności AGH, którzy są zaangażowani w tworzenie środowiska integracyjnego i przyjaznego dla wszystkich. Chcemy się lepiej poznać, opowiedzieć jacy jesteśmy i jakie możliwości stwarzamy dla innych – studentów oraz pracowników. Rozpoczynamy serię spotkań „Opowiedzmy sobie o sobie” żeby móc się jeszcze lepiej poznać.
Kto lepiej niż Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WILGZ wie jak zorganizować Rajd dla Stdentów WILGZ? Na to pytanie odpowiedź przygotowali dla nas koordynatorzy studenckiego rajdu. Poznajcie wydarzenie które miało swoją inauguracyjną edycję w roku akademickim 2021/2022.
Jak co roku, Koło Naukowe „Kliwent” organizuje kultowe wydarzenie „Kliwent Event”, przeznaczone dla Studentów i Firm, działających w branży HVAC. W tym roku możecie w nim brać udział stacjonarnie lub wirtualnie.
Zachęcamy wszystkich do przeczytania krótkiej relacji z Look us Up, czyli Dnia WILiGZ!
Władze WILiGZ pragną poinformować, że w dniach 13-17.06.2022 Biblioteka Wydziałowa będzie nieczynna.
Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszej edycji 'Opowiedzmy sobie o sobie'.
Projektuj z WILiGZ za nami. Zapoznajcie się z kreatywnym spojrzeniem studentów i pracowników na naszą społeczność.
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z relacją z 22 Konferencji „Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie”.
Koniec czekania! Opublikowano ranking najlepszych kierunków studiów na uczelniach akademickich. Co będziesz studiować na studiach? Nie musisz teraz podejmować decyzji, ale możesz zobaczyć, co wybrali inni ludzie.
Kluczem do sukcesu jest edukacja. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie szkolnictwa średniego i zawodowego w Polsce. Społeczność WILGZ współtworzy cyfrowe materiały dydaktyczne w projekcie prowadzonym przez naszego partnera, firmę GroMar - „Stworzenie e-materiałów do kształcenia zawodowego dla branż: górniczo-wiertniczej i metalurgicznej”.
Biblioteka Wydziałowa przygotowała porcję nowych tytułów abyśmy wszyscy mogli utrzymać wakacyjny ‘Brain fit’. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki oraz jej godzinami funkcjonowania.