ETEiA wspiera młode talenty

30 czerwca @ 08:00 17:00

ETEiA

Projekt ETEiA (Energy Transition Entrepreneurs in Action – developing a supportive academic environment for the young talents) jest nakierowany na wsparcie studentów i młodych przedsiębiorców w tworzeniu swojej ścieżki kariery jeszcze w toku nauczania. Osiągnięcie głównego celu projektu jest realizowane poprzez zaangażowanie doświadczonej kadry akademickiej oraz przedsiębiorców, którzy są liderami w swoich dziedzinach. Kadry która będziedbać o swój rozwój poprzez odbywanie szkoleń na przykład do roli mentora.

Projekt tworzy przestrzeń do rozwijania start-upów, co jest możliwe także dzięki wsparciu partnerów biznesowych. Wszystko to składa się na siłę napędową, która ma wspierać młodych przedsiębiorców pod hasłem ‘Engage – Empower – Educate’.

Cel misja, wizja

Wizją projektu jest promowanie przedsiębiorczości w branżach stawiających na zrównoważony rozwój. Dodatkowym celem jest wprowadzanie zagadnień związanych z samą przedsiębiorczością do programów studiów. Projekt ma za zadanie pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczego potencjału wśród studentów, zgodnie z założeniami ‘HEI Initiaitive’.

Konsorcjum ETEiA

Liderem projektu jest Akademia Górniczo–Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, a partnerami uczelnie zagraniczne: University of Trás-os-Montes and Alto Douro oraz OSTIM Technical University. Partner biznesowy Centrum Łukasiewicz. Umożliwia ono współpracę z przemysłem oraz praktyki dla studentów, zaś rolą New Energy Transfer Ltd. w projekcie jest organizacja satysfakcjonujących i rozwijających praktyk dla studentów.

WILiGZ liderem pakietów związanych z komunikacją i dyseminacją

Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami jako jeden z trzech spośród AGH, jest odpowiedzialny za realizację części projektu. WILiGZ jest liderem pakietu związanego z komunikacją oraz dyseminacją. Dodatkowo ma swój udział we wspieraniu kursów, praktyk, mentoringu oraz mini-projektów.

Dołącz do społeczności lub weź udział w mikroprojekcie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogłoszonym w ramach ETEiA wezwaniu projektowym. Wezwanie dotyczący możliwości realizacji mikroprojektów z zakresu gospodarki o obiegu zamniętym oraz transformacji energetycznej.

Więcej informacji odnośnie mikroprojektów oraz prowadzonej rekrutacji znajdziecie na oficjalnej stronie ETEiA oraz w formularzu zapisów na stronie projektu.

Jeśli chcecie śledzić projekt na bieżąco zachęcamy do odwiedzenia profilów społecznościowych oraz oficjalnej strony internetowej: