Historia „Złotego Nawiewnika”

Na zdjęciu widoczni są studenci i studentki podczas obrady Sekcji Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewnictwo w roku 2022

27 marca Cały dzień

„Złoty Nawiewnik”

Od początku istnienia KN „Kliwent” członkowie Koła organizowali obrady sekcji Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewnictwo w ramach Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH.

Na konferencji wygłaszane są referaty, które są oceniane przez Jury.

Aby zachęcić do udziału w obradach i wygłaszania referatów powstał pomysł nagrody publiczności. Nagroda ta musiała być związana z zakresem działalności KN „Kliwent” stąd pojawił się nawiewnik – niezbędny element każdej instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Nawiewnik ozłocono, aby podnieść atrakcyjność i rangę nagrody.

Laureaci „Złotego Nawiewnika”

Pierwszy „Złoty nawiewnik” został zaprezentowany i wręczony 4 grudnia 2015 roku, na zakończenie obrad sekcji Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewnictwo w ramach konferencji, noszącej obecnie nazwę Barbórkowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH. Od tego czasu corocznie wszyscy prelegenci obrad wspomnianej sekcji marzą o tej nagrodzie, która stała się już legendarna (zdjęcia w galerii).

Każdy referujący stara się dotrzeć do publiczności, zainteresować ją, wzbudzić naukowy zapał, być źródłem życiodajnego powietrza dopływającego przez „Złoty nawiewnik”.