LEANathon 24h. Konkurs dla studentów szkół wyższych

01.12.2021
Trzy studentki siedzą razem ze studentem i czytają materiały. Studentka po prawej stronie trzyma napój izotoniczny.

1 grudnia Cały dzień

LEANathon Podsumowanie

W dniach 18-19 listopada 2021 r. miał miejsce 24-godzinny finał II edycji ogólnopolskiego konkursu LEANathon o tematyce Lean Manufacturing. Konkurs skierowany był do studentów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez studentów należących do Studenckiego Koła Naukowego „Zarządzanie”, działającego przy Katedrze Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH.

Po pierwszym etapie testowym do finału zakwalifikowało się 5 drużyn. Gościliśmy reprezentację dwóch drużyn z Politechniki Poznańskiej, dwie drużyny z Politechniki Białostockiej oraz jedną drużynę z AGH. Czteroosobowe zespoły musiały zmierzyć się z praktycznym zadaniem optymalizacji powierzchni magazynowej. Zadanie przygotował partner konkursu firma Pacyga Meble. Po intensywnej nocy zaprezentowały swoje projekty komisji.

Komisja w składzie dr. hab. inż. Paweł Bogacz, opiekun koła Pani Katarzyna Styk oraz Pan Jakub Leśniak oceniała projekty. Decyzja o wyłonieniu zwycięskiej drużyny nie była łatwa. Komisja obradowała bardzo długo. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół z AGH „Myszojelenie” w składzie Rafa Wiktor, Burkot Adam, Germel Kinga, Biedrawa Marcin. Jednak na wyróżnienie zasługiwał również pomysł drużyny z Politechniki Poznańskiej „Leantorpeda”. Drużyna ta była w składzie: Kłysiak Karolina, Kryczka Bartosz, Szarecka Sandra oraz Majrzak Agata.

Zwycięzcy

Główną nagrodą dla każdego z członków zwycięskiej drużyny jest certyfikowany kurs ufundowany przez firmę LUQAM o łącznej wartości prawie 4000 zł. Firma Pacyga Meble ufundowała również nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Członkowie wyróżnionego zespołu otrzymali zestaw kursów od Lean Action Plan o wartości 1300 zł.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy. Z tego miejsca pragniemy zaprosić wszystkich studentów na przyszłoroczną edycję LEANathonu. Z pewnością konkurs ten na stałe wpisze się do wydarzeń organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe “Zarządzanie”.