VRoom: Przyszłość cyfrowej edukacji – VR
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Homepage / Wydarzenia / leGOZ – wielopoziomowe podejście edukacyjne do tematu zrównoważonego rozwoju
LeGOZ tj. Lokalna edukacja – Gospodarka o Obiegu Zamkniętym, to jeden z projektów realizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie, działające na naszym Wydziale. Sam pomysł powstał już w 2020 roku, a zrealizowany został w ramach „Grantu Rektora 2021”, pod tytułem: Wielopoziomowe podejście edukacyjne do tematu zrównoważonego rozwoju – VI edycja Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu, warsztaty „Lokalna edukacja – Gospodarka o Obiegu Zamkniętym”, badanie jakościowe przedsiębiorstw w aspekcie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
W ramach grantu opracowano materiały teoretyczne, przeprowadzono warsztaty oraz rozpoczęto prace nad częścią praktyczną.
Projekt zakładał przeprowadzenie 4 cyklów warsztatów teoretycznych dla uczniów 7-8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy warsztat trwał 1,5h. W czasie jego trwania uczestnicy zostali zapoznani z problemem wyczerpywania się surowców, modelem gospodarki linearnej, ideą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, założeniami koncepcji, przykładami jej wykorzystania w przedsiębiorstwie oraz pozytywnymi skutkami jej wdrożenia.
Część teoretyczna warsztatu była podzielona na dwie części, z czego każda kończyła się krótkim quizem na platformie edukacyjnej. Dzięki testom, uczniowie lepiej przyswoili przekazaną im wiedzę.
Członkowie koła przeprowadzili również kilka warsztatów w tematyce Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w ramach projektu RM@Schools dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Lubinie. RM@Schools, czyli Raw Materials at Schools, to projekt również realizowany przez nasz Wydział w ramach EIT RawMaterials Academy oraz EIT RawMaterials – członkowie SKN Zarządzanie wchodzą w skład grupy roboczej projektu.
W kolejnej edycji projektu warsztaty zostaną przeprowadzone w sposób całościowy, składający się z dotychczasowej części teoretycznej oraz nowo opracowanej części praktycznej. Zaangażowani studenci przy użyciu specjalnie przygotowanych kart pracy, na podstawie konkretnych przykładów, pokażą uczniom, jak można poprawić poszczególne etapy cyklu życia produktu, tak aby były one zgodne z założeniami koncepcji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
VRoom oferuje zajęcia w środowisku rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.
Podróże też kształcą! Studenci WILiGZ będą odbywać podróż swoich marzeń w ramach cyklicznego programu DiscoverEU.
Na co dzień projektujemy różnego rodzaju rozwiązania. Każdym projektem dydaktycznym czy też naukowym społeczność WILGZ obrazuje siebie. W dniu 1 czerwca przybliżmy jak postrzegamy WILGZ podczas wydarzenia „Pokaż jak widzisz WILGZ”.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2022 roku zmarł Stanisław Kuc, Kierownik laboratoriów , wieloletni pracownik byłego Instytutu Przeróbki i Wykorzystania Surowców Mineralnych Wydziału Górniczego
Jesteśmy zespołem pełnych pasji i oddanych członków społeczności AGH, którzy są zaangażowani w tworzenie środowiska integracyjnego i przyjaznego dla wszystkich. Chcemy się lepiej poznać, opowiedzieć jacy jesteśmy i jakie możliwości stwarzamy dla innych – studentów oraz pracowników. Rozpoczynamy serię spotkań „Opowiedzmy sobie o sobie” żeby móc się jeszcze lepiej poznać.
Kto lepiej niż Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WILGZ wie jak zorganizować Rajd dla Stdentów WILGZ? Na to pytanie odpowiedź przygotowali dla nas koordynatorzy studenckiego rajdu. Poznajcie wydarzenie które miało swoją inauguracyjną edycję w roku akademickim 2021/2022.
Jak co roku, Koło Naukowe „Kliwent” organizuje kultowe wydarzenie „Kliwent Event”, przeznaczone dla Studentów i Firm, działających w branży HVAC. W tym roku możecie w nim brać udział stacjonarnie lub wirtualnie.
Zachęcamy wszystkich do przeczytania krótkiej relacji z Look us Up, czyli Dnia WILiGZ!
Władze WILiGZ pragną poinformować, że w dniach 13-17.06.2022 Biblioteka Wydziałowa będzie nieczynna.
Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszej edycji 'Opowiedzmy sobie o sobie'.
Projektuj z WILiGZ za nami. Zapoznajcie się z kreatywnym spojrzeniem studentów i pracowników na naszą społeczność.
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z relacją z 22 Konferencji „Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie”.
Koniec czekania! Opublikowano ranking najlepszych kierunków studiów na uczelniach akademickich. Co będziesz studiować na studiach? Nie musisz teraz podejmować decyzji, ale możesz zobaczyć, co wybrali inni ludzie.
Kluczem do sukcesu jest edukacja. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie szkolnictwa średniego i zawodowego w Polsce. Społeczność WILGZ współtworzy cyfrowe materiały dydaktyczne w projekcie prowadzonym przez naszego partnera, firmę GroMar - „Stworzenie e-materiałów do kształcenia zawodowego dla branż: górniczo-wiertniczej i metalurgicznej”.
Biblioteka Wydziałowa przygotowała porcję nowych tytułów abyśmy wszyscy mogli utrzymać wakacyjny ‘Brain fit’. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki oraz jej godzinami funkcjonowania.