Look us up! – Podsumowanie

Z lotu ptaka Dzień WILGZ - studenci i pracownicy wydzi\łu na leżakach

9 czerwca Cały dzień

Dzień WILiGZ

Ponad rok temu miał miejsce kolejny etap rozwoju Wydziału. Właśnie ponad rok temu dzięki wsparciu JM Rektora AGH prof. Jerzego Lisa staliśmy się Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH. Z tego właśnie względu został zorganizowany Dzień WILiGZ.

Jako Wydział chcieliśmy pokazać siebie. Chcieliśmy pokazać nasze wznoszące się aspiracje. Chcieliśmy pokazać naszych wspaniałych studentów, pracowników oraz nasze kierunki: Budownictwo, Inżynieria Bezpieczeństwa, Inżynieria Górnicza, Inżynieria Kształtowania Środowiska, Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi, Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych. Jednocześnie chcieliśmy też spędzić miło czas zacieśniając więzy naszej społeczności. Integrując między sobą adeptów nauk technicznych oraz ich mentorów. Z tego też względu Dzień WILiGZ został zorganizowany poza murami Akademii Górniczo-Hutniczej. Jako miejsce zostało wybrane jedno z serc znajdujących się na kulturalnej mapie Krakowa czyli Forum Przestrzenie.

Otwarcie w Forum Przestrzenie

Dzień WILiGZ rozpoczął się od Kolegium Wydziałowego podczas którego Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Marek Cała, jeszcze raz zaprosił wszystkich studentów, pracowników, oraz sympatyków Wydziału na obchody z okazji Dnia WILiGZ.

Było nam niezmiernie miło, że wiele osób odpowiedziało pozytywnie na ten apel. Na miejscu można było zobaczyć tłumy studentów i pracowników ubranych w bluzy oraz koszulki z emblematami Wydziału. Pracownicy nie byli sami bo niejednokrotnie przyjechali ze swoimi rodzinami. Nie możemy również zapomnieć o obecnych sympatykach naszego Wydziału, którzy świętowali na miejscu z nami.

W Forum Przestrzenie pracownicy Wydziału ramie w ramie z członkami WRSS przygotowywali miejsce przed przyjazdem naszej społeczności. Rozstawione zostały leżaki Wydziałowe, które zostały specjalnie zaprojektowane i przygotowane na Dzień WILiGZ. One oraz zimna lemoniada czekały na przybycie wszystkich uczestników.

Uroczystości Dnia WILiGZ na terenie Forum Przestrzenie otworzył Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Marek Cała. Na zakończenie swojego krótkiego przemówienia wspierany przez Pełnomocnika Dziekana WILiGZ ds. Promocji mgr. inż. Michała Twardosza, MBA; oraz Przewodniczącą WRSS Agnieszkę Rychlewską rozdali studentom i pracownikom ponad 100 biletów na lot balonem widokowym.

Look us Up!

Lot miał być pewnym symbolem naszego rozwoju i wzbijających się aspiracji. Miał umożliwić wzniesienie sią tak wysoko by móc spojrzeć na całe miasto i nabrać nową perspektywę. Niestety w wyniku warunków atmosferycznych lot został przełożony ale i tak można było powiedzieć Look us Up! Wznieśliśmy się do góry przy pomocy diabelskiego Młyna. Dodatkowo każdy z nas, który dostał bilet będzie mógł  jeszcze raz wzbić się do góry, w przestworza balonem!

WILiGZ Creativity is having fun!

Podczas gdy niektórzy studenci i pracownicy wzbijali się do góry, społeczność WILiGZ, która została na Ziemii mogła oglądać improwizacje związaną z naszym Wydziałem i „Ceglakiem” w rolach głównych. Graffiti, które powstawało w trakcie wydarzenia zostało przygotowane przez Art. Kraskoff.

Wszystkie zdjęcia z Dnia WILiGZ  możecie zobaczyć w naszej galerii.

Na zakończenie jeszcze raz  chcemy podziękować całej naszej społeczności: studentom, pracownikom, rodzinom oraz sympatykom naszego Wydziału, że przyszliście do centrum Krakowa i na miejscu celebrowaliście z nami ten ważny dzień.