Look us UP, to dzień WILiGZ!

Wielobarwna grafika. Na grafice po lewej stronie znajduje się biały balon widokowy Krakowa. Na balonie znajduje się w centralnej części logo wydziału. Na grafice w jej centralnej cześci znajduje się napis: 'Dzień Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Balon widokowy Forum Przestrzenie. 26.052022 od godziny 11.00.'

26 maja @ 11:00 14:00

Dzień WILiGZ

Każdy z nas ma zapisanych kilka istotnych dla nas dat w kalendarzu. Czasami są to urodziny bliskich nam osób, czasami są to daty ważnych wydarzeń, które wydarzyły się w naszym życiu. My również jako społeczność WILiGZ mamy kilka takich dat. Jedną z nich którą chcielibyśmy się z Wami podzielić jest 26.05.2022. W tym dniu jak wiecie obchodzony jest Dzień Matki.

Dla nas jest to dzień w którym dzięki wsparciu JM Rektora AGH prof. Jerzego Lisa rozpoczęliśmy kolejny etap rozwoju Wydziału, stając się Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH.

Dlatego właśnie ten wyjątkowy dzień chcielibyśmy poświęcić tylko naszej społeczności. Wyjątkowość tej daty sprawia, że chcemy Was zabrać z kampusu AGH, z domu WILiGZ i wziąć w podróż po Krakowie. Z tego względu, w tym roku w ramach Dnia WILiGZ zapraszamy wszystkich pracowników i studentów, a także przyjaciół i sympatyków od godziny 11.00 na teren plaży Forum Przestrzenie obok Balonu Widokowego Krakowa.

Dlaczego Forum?

Jako Wydział kształcący młodzież z nauk technicznych stawiamy na rozwój twórczej odwagi. W końcu nasi studenci mają wyjść po studiach nie tylko z wiedzą ale również otwartą gotową. Tak aby mogli zawsze powiedzieć, że są najlepszymi studentami w swojej dziedzinie nauki. To samo dotyczy naszych pracowników! Na każdym kroku ścieżki nauki musimy wychodzić z naszej strefy komfortu aby odkrywać nowe rzeczy, by ścierać nowe ideę i przekuwać je w innowacje. Czasem musimy wzbić się w obłoki naukowe aby schodząc na Ziemie móc tworzyć i kreować nowe rzeczy. Limity i ograniczenia są wyłącznie iluzją dlatego przypomnimy uczestnikom iż ich zdolności, w które wierzymy sięgają poza horyzont. Czasami należy spojrzeć na wszystko z perspektywy aby zrozumieć jak i dzięki czemu możemy wpływać na pojedynczy element oddziaływując na układ całościowo.

Także dlaczego Forum Przestrzenie i Balon Widowkowy? Dlatego, że są to miejsca wpisane w kulturalną mapę Krakowa. W miejscu tych odbywają się wydarzenia kulturalne, które często łamią bariery. Ponadto, przyciągają ludzi pełnych aspiracji, którzy chcieliby złamać pewną formę i konwencję, oraz chcących i gotowych wychodzić ze swojej strefy komfortu. Również jest to miejsce gdzie wszyscy możemy się dobrze bawić i które jest wyjątkowe! Brzmi znajomo? Czy nie opisujemy naszej społeczności akademickiej?

Look us UP!

Wyjątkowość tego wydarzenia sprawi, że na pewno zobaczycie cały Kraków z nowej perspektywy. Może nie wiecie ale Kraków jako jedno z kilku miast w Polsce odznacza się wysokim sentymentem i poszanowaniem do dziedzictwa oraz pochodzenia. Jest miastem ludzi pomysłowych i kreatywnych, a dzięki naszej codziennej działalności stolicą myśli inżynierskiej. Czy nie napędza nas chęć rozwoju?

Dlatego w Dniu WILiGZ mamy taką możliwość. Wzbijemy się balonem wysoko tak, że będziecie mogli spojrzeć nie tylko na miasto ale również nabrać nowej perspektywy. Niech ten lot będzie pewnego rodzaju symboliką naszego rozwoju czy wzbijających się aspiracji. Wzbijmy się w przestworza razem jako społeczność WILiGZ. Niech cały Kraków zobaczy Nas – najlepszych studentów i najlepszych pracowników.

Creativity is intelligence having fun!

Pokażmy wszyscy naszą kreatywność w Dniu WILiGZ! Zapraszamy jeszcze raz całą nasza społeczność oraz zaprzyjaźnione osoby w dniu 26.05.2022 na teren Plaży Forum Przestrzenie od godziny 11.00.

Miejsce to znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej 28 (bulwar Wołyński).

Do zobaczenia na miejscu!