Magdalena Sroga – Ambasadorką AGH w Programie Perspektywy Women in Tech na AGH

25.05.2023
Na zdjęciu widać uśmiechniętą studentkę WILiGZ Magdalenę Srogę. W tle zdjęcia jezioro.

25 maja Cały dzień

Przedstawiamy niezwykłą historię Magdaleny Srogi, studentki naszego Wydziału, która została ogólnouczelnianą ambasadorką prestiżowego programu Perspektywy Women in Tech. Jej pasja i zaangażowanie w dziedzinie technologii stanowią inspirację dla innych młodych kobiet. Dowiedz się, jak Magdalena Sroga, jako ambasadorka całego AGH, zmienia krajobraz technologiczny i zachęca do nauki na kierunkach ścisłych.

Program Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych

Program Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych, zainicjowany przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy w 2007 roku, to pionierski i największy projekt edukacyjny, który promuje kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy jego częścią, reprezentujemy całe AGH.

Kampania 2023: Nowe Możliwości dla Absolwentek Kierunków Ścisłych i Technicznych

W ramach kampanii Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych w roku 2023 po raz pierwszy włączono udział firm technologicznych. To otwiera nowe perspektywy zawodowe dla absolwentek kierunków ścisłych i technicznych, prezentując im różnorodne możliwości rozwoju w branży nowych technologii.

Magdalena Sroga – Ambasadorka Programu Perspektywy Women in Tech na AGH

Wśród ambitnych studentek, które biorą udział w kampanii, znalazła się również Magdalena Sroga. Studetnka kierunku Budownictwo na naszym Wydziale. Członkini Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WILiGZ. Jest ona doskonałym przykładem determinacji, pasji i zaangażowania w rozwój kobiet w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Jako ambasadorka programu Perspektywy Women in Tech na AGH, Magdalena Sroga staje się głosem młodych kobiet, które pragną rozwijać swoje umiejętności techniczne i przyczynić się do innowacji w dziedzinie nauk ścisłych.

Przeczytaj Wywiad z Magdaleną Srogą

Zachęcamy Cię do przeczytania pełnego wywiadu z Magdaleną Srogą, który został przeprowadzony specjalnie dla Ciebie. Magdalena opowiada w nim o swojej drodze do sukcesu, inspiracjach, które kierują nią w dziedzinie technologii oraz o roli, jaką pełni jako ambasadorka programu Perspektywy Women in Tech.

Przeniesienie do wywiadu znajdziesz tutaj: Dziewczyny na Politechniki/Dziewczyny do Ścisłych – Portal edukacyjny Perspektywy

Cieszymy się, że nasza studentka reprezentuje AGH i bierze aktywny udział w inicjatywach promujących kobiety w branży technologicznej.