Nawiązanie współpracy Valsir – WILiGZ AGH

26.11.2021
Prezes Valsir Polska Barbara Rosek oraz Dziekana WILiGZ prof. Marka Cały podpisują dokumenty siedząc obok siebie

26 listopada @ 08:00 17:00

W dniu 26 listopada podczas spotkania zarządów obydwu jednostek w osobach – Prezes Valsir Polska – Barbara Rosek oraz Dziekana WILiGZ prof. Marka Cały podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem a Valsir Polska

Nowe partnerstwo, które zostało nawiązane pomiędzy firmą Valsir a uczelnią, jest kolejnym krokiem w budowaniu międzynarodowej współpracy nauki z przemysłem. Partnerstwo zostało nawiązane w celu wzajemnego rozwoju i współpracy w celu wykorzystania innowacji w swoich dziedzinach.

Obie strony wnoszą do stołu swój własny zestaw umiejętności i wiedzy, co sprawia, że jest to relacja korzystna dla obu stron.

Partnerstwo jest napędzane przez innowacje w obu dziedzinach, dlatego zgodzili się na współpracę, aby wykorzystać swoją wiedzę ekspercką w zakresie rozwoju technologicznego.

Valsir – firma ceniąca rozwój i innowacje

Valsir Polska jest solidnie ugruntowaną i mocno rozwijającą się firmą na rynku sanitarnym, grzewczym oraz HVAC. Jako sposób dywersyfikacji swoich produktów oraz usług względem obecnie istniejących rozwiązań zarząd Valsir Polska stawia na utrzymanie najwyższego poziomu jakości. Valsir wierzy w siłę innowacji i dlatego nieustannie inwestuje w badania i rozwój.

Jednym z ważniejszych elementów działalności firmy jest współpraca ze środowiskiem naukowym oraz działania szkoleniowe, które oparte są na wymianie wiedzy i zdobytego doświadczenia.

Międzynarodowy zasięg współpracy

Valsir Polska wchodzi w skład włoskiej grupy – Silmar Group, której siedziba i główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w północnej części Włoch. Grupa Silmar to holding, który jest liderem na rynku sanitarnym i grzewczym z obrotami sięgającymi powyżej 900 milionów Euro i 2600 pracownikami – z fabrykami we Włoszech, w regionie Valsabbia na północ od Brescia oraz za granicą w Portugalii, Polsce, Rosji, Rumunii, Ukrainie, Francji i RPA.

Siedziba polskiego oddziału ulokowana jest w Skawinie. Zakład produkcyjny specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Obecnie zlokalizowana jest tam produkcja rur systemu kanalizacji z polipropylenu PP oraz rur wodociągowych z polietylenu wysokiej gęstości HDPE do wody pitnej.

Rozwój korzyści współpracy

Rozwój jest kluczową częścią każdej edukacji. Konieczne jest, aby studenci nauczyli się stosować swoją wiedzę w realnym świecie i łączyć teorię z praktyką. Jednym ze sposobów na to jest umożliwienie studentom odwiedzenia miejsc pracy i porozmawiania z profesjonalistami w wybranej przez nich dziedzinie. Porozumienie zapewnia studentom Wydziału udział w wyjazdach do oddziału firmy VALSIR w Skawinie. Podczas spotkania przedstawiciele Firmy przedstawiają szereg zagadnień związanych z branżą HVAC oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Wyjazdy studentów mają pozwolić na zapoznanie się z funkcjonowaniem części produkcyjnej oraz magazynowej oddziału w Skawinie.