W tegorocznej edycji biegu wystartowało ponad 32 tysiące biegaczy na całym świecie, w biegu organizowanym na Błoniach Krakowskich wzięło udział ponad 9 tysięcy biegaczy, w tym trzydziestopięcioosobowa reprezentacja WILGZ.
Siedem zespołów Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH stanęło na linii startu, wiedząc że każdy krok na trasie ma większe znaczenie niż się wydaje. Łącznie przebiegli 140 kilometrów, a trasa na Błoniach Krakowskich okazała się również przygodą odznaczającą się uśmiechami.
Reprezentacja Wydziału składała się ze studentów oraz pracowników, którzy w mieszanych zespołach wystartowali w sztafecie na dystansie 20 kilometrów. Wspólnie przebiegli wyznaczony odcinek, dokładając swoją cegiełkę do zmniejszenia fizycznych i metaforycznych barier społecznościowych.
Dziękujemy każdemu Biegaczowi, który stawił się na biegu, wszystkie zespoły ukończyły bieg w regulaminowym czasie. Nasza reprezentacja nie poprzestała na tym osiągnięciu, zespół o nazwie „TGV WILiGZ” uplasował się na 132 miejscu w rankingu ogólnoświatowym PBR 2022. Jest to ogromne osiągnięcie, w biegu brało udział ponad sześć tysięcy zespołów.
WILiGzowe Cegiełki Andrzej Biessikirski (K)Dominika RękasDawid MikuszewskiBarbara Syposz-ŁuczakPiotr Trzciński
Wyniki sumaryczne Reprezentacji WILGZ:35 biegaczy7 zespółów140 kilometrów przebiegnięte przez WILGZWszystkie zespoły ukończyły bieg w regulaminowym czasie132 miejsce w rankingu światowym
Fundacja Poland Business Run – wsparcie i eliminacja barrier społecznych
Inicjatywa założona przez kilku biegaczy z Krakowa od 2012 roku zrzesza tysiące zespołów chcących wspólnie i w aktywny sposób pomóc innym. Fundacja Poland Business Run co roku organizuje charytatywny bieg na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową. Tegoroczna edycja objęła wsparciem dodatkową grupę – kobiety po amputacji piersi – które potrzebują rehabilitacji i pomocy psychologicznej.
W Polsce rocznie około 20 tysięcy kobiet dowiaduje się, że choruje na raka piersi. Z chorobą żyje obecnie około 140 tysięcy Polek. Od 2021 roku rak piersi został ogłoszony najczęściej diagnozowanym rodzajem nowotworu na świecie. Diagnoza i leczenie stanowią jedne z głównych aspektów prewencji. Jednocześnie, kobiety które przeszły mastektomię muszą się mierzyć z dodatkowymi wyzwaniami – samoakceptacją i uprzedzeniami społecznymi.
Uczestnicy biegu mają bezpośredni wpływ na wielkość budżetu wspomagającego również rehabilitację po zabiegu nakierowaną na odzyskanie pełnej sprawności.
Pomimo że na trasie zespoły reprezentowały różne organizacje, przyświecał nam jeden cel – zakup protez i wózków, a także zapewnienie rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii.
Co będzie w 2023? Chcesz dołączyć?
Przyszłoroczna edycja biegu Poland Business Run również będzie w kalendarzu aktywności społeczności Wydziału.
Wystarczy skontaktować się mailowo z jednym z Koordynatorów zespołów WILGZ i zadeklarować chęć wzięcia udziału w imprezie
Koordynatorzy Reprezentacji WILGZ w Poland Business Run:
Miło nam poinformować, że inż. Kacper Ostropolski zajął drugie miejsce w XVII Turnieju Wiedzy Górniczej, który odbywał się w ramach tegorocznej Szkoły Eksploatacji Podziemnej.
W marcu Biblioteka Wydziałowa też nie zapomina o czytelnikach. Mamy dla naszych użytkowników głównie atlasy i matematykę. Ale nie tylko. Rzućcie okiem na nasze Hot Bunches.
CoinKeepers to 3 edycja projektu realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, której celem jest dzielenie się wiedzą finansową z beneficjentami poprzez social media.
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Mateusza Blajera, która odbędzie się na WILiGZ w dniu 13 marca 2023 roku, o godzinie 12:00, w budynku A-1 sala 220 (Aula JSW).
22 marca 2023 roku Zespół Szkół Nr 1 w Bochni stanie się miejscem rywalizacji zawodowców z branży chłodniczej i klimatyzacji w ramach SkillsPoland Edycja Specjalna.
Relacja z udziału kolistów KN „Kliwent” z Międzynarodowych Targów Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji, Warsaw HVAC Expo, które odbyły się w dniach 1-3 marca 2023.
"Różowe skrzyneczki" - inicjatywa zapewniająca bezpłatne środki higieny osobistej dla kobiet w toaletach na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, promując godność i równouprawnienie.
Współczesna sytuacja bezpieczeństwa międzynarodowego w świetle wojny na Ukrainie – wnioski dla Polski oraz na tym tle przywództwo i zarządzanie w sytuacji kryzysowej będą tematem prelekcji generała Mieczysława Bieńka w czwartek o 13:00 w Bibliotece Głównej AGH.
Zachęcamy do poznania historii „Złotego Nawiewnika” czyli nagrody publiczności wręczanej w ramach sekcji Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewnictwo odbywającej się podczas Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH