Rekrutacja do 3rd Pilot School EnAct-SDGs

Kolaż. Na zdjęciu po lewej. Student w szarej bluzie wydziałowej wyciąga ręke ku góze na tle pola oraz błękitne nieba. Na zdjęciu po prawej stojące Studentki w bluzach wydziałowych na tle zielenii i przeszkolnego budynku.

26 listopada Cały dzień

3rd Pilot School EnAct-SDGs

Po sukcesie dwóch szkół pilotażowych projektu EnACt-SDGs, serdecznie zapraszamy studentów do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się już w grudniu. Trzecia szkoła pilotażowa EnAct-SDGs jest trzydniowym wydarzeniem poświęconym innowacjom i przedsiębiorczości dla przemysłu surowcowego. Jest ona organizowana w ramach projektu EnAct-SDGs, dwuletniego projektu EIT Regional Innovation Scheme-RIS Matchmaking and Networking, finansowanego przez EIT RawMaterials.

Program opiera się na Agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 i zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym. Studenci będą współpracować z przedsiębiorcami i partnerami branżowymi, korzystając z myślenia projektowego i metodologii lean startup, aby stawić czoła wyzwaniom w branży surowców i generować nowe pomysły biznesowe. Szkoła łączy wykłady i mentoring od uznanych ekspertów w tej dziedzinie wraz z praktycznym podejściem. Uczestnicy będą pracować w zespołach, aby zrozumieć wyzwania przemysłowe oraz prototypować i weryfikować rozwiązania biznesowe. Program nauczania jest opracowany przez University of Trento i Hub Innovation Trentino (Włochy), TU Freiberg (Niemcy) i Montanuniversität Leoben (Austria), partnerów projektu ENACT-SDGs.

Najważniejsze informacje

• Termin: 8-10 grudnia 2021
  • Forma: online
  • Język prowadzonych szkoleń: angielski
  • Opis: 3 dni szkoleniowe zajęcia online (wykłady, warsztaty interaktywne, mentoring zespołowy, praca zespołowa, wydarzenia towarzyskie) wraz z pracą indywidualną/grupową offline po południu wraz ze wsparciem od mentorów.
  • Udział w Szkole jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Dla kogo?

Szkoła skierowana jest przede wszystkim do studentów, którzy ukończyli 4 semestr studiów lub absolwentów, pochodzących z trzech Uczelni ESEE uczestniczących w projekcie:

• Narodowy Uniwersytet Techniczny NTUA w Atenach, Szkoła Górnictwa i Inżynierii Metalurgicznej, Grecja
  • Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska
  • Politechnika TUKE w Koszycach, Słowacja

Jak aplikować?

Wnioski studentów będą oceniane przez komisję rekrutacyjną na podstawie następujących kryteriów:

• Życiorys
  • List motywacyjny
  • Potwierdzona znajomość języka angielskiego – min. Certyfikat B2.
  • Dokumentacja średnich ocen za semestry ukończonych studiów
  • Aktywność dodatkowa (opcjonalne) m.in.: praca w studenckim kole naukowym, wygłaszanie referaty, udział w seminariach i konferencjach, publikowanie artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych itp.

Więcej informacji na temat trzeciej szkoły pilotażowej EnAct-SDGs można znaleźć w oficjalnym zaproszeniu na stronie internetowej EnAct-SDGs:

Formularz aplikacyjny znaleźć można poprzez wypełnienie Google Forms.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

dr inż. Sylwia Lorenc, slorenc@agh.edu.pl
mgr inż. Klaudia Zwolińska, kzwolinska@agh.edu.pl