Studenci WILiGZ odbywają podróż swoich marzeń w ramach DiscoverEU

01.06.2022
Dwóch studentów ubranych w szare bluzy z kapturem na których znajduje się duże logo Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami stoją uśmiechnięci przed budynkami w kolorze piaskowym. Chłopak po prawej ma na twarzy okulary.

1 czerwca Cały dzień

Program DiscoverEU

DiscoverEU to program Unii Europejskiej dający możliwość poznania Europy przez różnorodne doświadczenia. Podróżując przeważnie koleją, odkrywa się zapierające dech w piersiach krajobrazy i wiele większych lub mniejszych miejscowości. Zgłosić się do udziału w konkursie można 2 razy do roku, a wygrani otrzymują bilety Interrail na wspomnianą podróż. DiscoverEU daje również możliwość poznania różnorodności Europy, jej bogatej kultury i historii, jak również spotkania ludzi z całego kontynentu. Program pozwala również rozwinąć wartościowe umiejętności, takie jak niezależność, pewność siebie i otwartość na innych.

Dlaczego warto?

Jesteśmy studentami pierwszego roku Inżynierii Górniczej. Do wzięcia udziału w programie zachęciła nas przede wszystkim możliwość zwiedzenia Europy. Wcześniej dużo słyszeliśmy zarówno o tym konkursie jak i samym bilecie Interrail, który można w nim zdobyć. Relacje osób, które wzięły udział w poprzednich edycjach sprawiły, że również chcieliśmy to przeżyć.

DiscoverEU spełniamy marzenia

Październikowa runda aplikacji była dla nas jedyną, niepowtarzalną szansą na wzięcie udziału w programie DiscoverEU. Na całą Unię Europejską przysługiwała pula prawie 61 tys. biletów, natomiast chętnych było ponad 5 razy więcej. Spowodowany pandemią lockdown sprawił, że wszyscy uczestnicy byli jeszcze bardziej zdeterminowani. Po rozwiązaniu pytań konkursowych nastąpił długi, niecierpliwy czas oczekiwania na wyniki. Dzięki naszym staraniom i odrobinie szczęścia udało się nam zdobyć wymarzone bilety.

Na razie plan naszych podróży opiera się na zwiedzeniu Europy Zachodniej. Berlin, kraje Beneluksu, Paryż… , dalej nie wiemy, jednak bilet Interrail umożliwia nam ustalenie planu na bieżąco.

Nasza podróż w social media

Zapraszamy do śledzenia relacji z naszych podróży na stronie i kanałach wydziału: