Studenci WILiGZ wśród laureatów konkursu „Innowacje w drogownictwie”

25.11.2021
Uroczyście ubrani studenci WILiGZ odbierają nagrodę z rąk dwóch przedstawicieli GDDKiA za zdobycie III miejsce w konkursie.

25 listopada Cały dzień

Innowacje w drogownictwie

Generalna Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) widząc potencjał polskich Uczelni, a zwłaszcza wysoki poziom reprezentowany przez studentów i absolwentów kierunków technicznych zdecydowała się na zorganizowanie konkursu „Innowacje w Budownictwie”. Konkurs skierowany był do wszystkich studentów oraz absolwentów realizujący swoją edukację w dowolnym okresie w latach 2017-2021. Spośród wszystkich zgłoszonych prac dyplomowych (inżynierskich, magisterskich, licencjackich), wybrano po trzy najlepsze w każdej z trzech kategorii tj. materiały i technologie, inżynieria ruchu i rozwiązania BRD, drogowe obiekty inżynierskie.

Zasady konkursu

Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac do II etapu konkursu „Innowacje w drogownictwie” kapituła wybierała po 3 najlepsze dzieła w każdej z kategorii. Wynik końcowy konkursy stanowiła suma punktów uzyskana w każdym z etapów. Pod uwagę brano m.in. wysoką innowacyjność dzieła oraz możliwość aplikacji uzyskanych wyników w dziedzinie drogownictwa.

Laureaci z WILiGZ

Do konkursu Jan Chmieliński i Mikołaj Jemielniak zgłosili swoją pracę inżynierską pt.: „Wstępny dobór rozwiązań technicznych dla budowy metra w warunkach geotechnicznych miasta Kraków”. Nagrodzona praca inżynierska została zrealizowana pod kierunkiem dr inż. Agnieszki Stopkowicz. W swojej pracy studenci przedstawili możliwości realizacji tuneli szlakowych metra oraz stacji pod płytą placu im. Nowaka-Jeziorańskiego – jednej z zaakceptowanych lokalizacji stacji, za co uzyskali III miejsce w kategorii „Drogowe obiekty inżynierskie.

Nagrody I edycji konkursu „Innowacje w drogownictwie” wręczył p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Pan Tomasz Żuchowski oraz Przewodniczący Rady Naukowej GDDKiA Prof. Janusz Rymsza. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich chętnych chcących uzyskać więcej informacji mogą je znaleźć na stronie internetowej konkursu.