Studenckie koła naukowe edukują oraz inspirują

16.08.2022
Grafika. Na zdjęciu widać żółty model ładowarki wykonany przez studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami z klocków Lego. W centralnej cześci zdjęcia znajduje się biały napis studenckie koła naukowe edukują oraz inspirują.

16 sierpnia Cały dzień

Kreatywni Inżynierowie

Nauki techniczne są obszarem rozwoju który angażuje umiejętności oraz kompetencji, kreatywni inżynierowie to Ci którzy będą zmieniać i modelować świat. Społeczność WILGZ składa się właśnie z takich osób, projekt przygotowany przez studentów z kół naukowych pokazuje dodatkowo w jaki sposób zainteresować najmłodsze pokolenia studiami na uczelni technicznej.

Członkowie Koła Naukowego Skalnik (KN Skalnik), we współpracy ze Stundenckim Kołem Naukowym (SKN) Zarządzanie, zbudowali makietę kopalni odkrywkowej wyposażonej w maszyny z klocków Lego Technic (projekt Smart Mine 1.0). Podczas Pikniku członkowie KN Skalnik (Kinga Firmanty, Michał Masternak, Mateusz Całka), wraz z opiekunem (dr inż. Michał Patyk) zaprezentowali swoją pracę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszych uczestników imprezy. Ochotnicy próbowali swoich sił w sterowaniu skonstruowanymi maszynami, a największym powodzeniem cieszyła się koparka wielonaczyniowa. Akcja odbyła się przy współpracy z firmą Cemex Polska, w ramach projektu EIT RM@Schools i miała na celu promocję górnictwa odkrywkowego oraz produkcję materiałów budowlanych.

Przygotowała:

Kinga Firmany, IG sem. 6,