Nadszedł czas, aby dokonać właściwego wyboru na swoją przyszłość! Z sześcioma kierunkami studiów do odkrycia, może być trudno zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc.
W WILGZ chcemy, abyś miał wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji. Zapoznaj się z naszą ofertą studiów II stopnia i przygotuj się na znalezienie swojego idealnego dopasowania.
Poniżej załączyliśmy tabele z odnośnikami do kart kierunków:
Absolwenci kierunku mogą pracować jako projektanci obiektów budowlanych, jako ich wykonawcy zajmując stanowiska inżynierów lub kierowników budowy oraz specjaliści do spraw produkcji elementów budowlanych. Do wyboru są cztery specjalności. Ukończenie ich daje możliwość ubiegania się o uprawnienia budowlane projektowe i wykonawcze bez ograniczeń.
Ukończenie studiów na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa (specjalność Bezpieczeństwo i ochrona pracy) pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych starszego inspektora ds. BHP oraz zajmowania stanowisk kierowniczych w służbach bhp.
Techniki i nowoczesne technologie pozyskiwania surowców i eksploatacji maszyn górniczych, to kolejne tematy, które nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. Inżynieria górnicza stawia także na kształtowanie umiejętności pracy w grupie oraz rozwijania zmysłu kierowniczego. Dzięki temu będziesz w stanie kierować w przyszłości grupą osób i objąć stanowiska managerskie.
Treści realizowane na studiach skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących wentylacji i klimatyzacji, instalacji wodno-kanalizacyjnych, gospodarki surowcami i odpadami, gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony wód i atmosfery oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Inżynieria produkcji to dyscyplina inżynieryjna zajmująca się zasadami projektowania wyrobów i procesów, jak również podstawami sterowania, eksploatacji, organizacji i zarządzania procesami wytwarzania. Jest również rozumiana jako zespół działań mających na celu efektywną realizację procesu produkcji od chwili rozpoznania potrzeby do chwili jej całkowitego zaspokojenia.
Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych podejmuje wyzwania zmierzające do społeczno-gospodarczego i przyrodniczego ożywienia terenów zdegradowanych w wyniku działalności przemysłowej, katastrof naturalnych i cywilizacyjnych. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia prac rekultywacyjnych redukujących środowiskowe uciążliwości, a także projektowania nowych funkcji dla terenów i obiektów oraz zarządzania projektami rewitalizacyjnymi.
Miło nam poinformować, że inż. Kacper Ostropolski zajął drugie miejsce w XVII Turnieju Wiedzy Górniczej, który odbywał się w ramach tegorocznej Szkoły Eksploatacji Podziemnej.
W marcu Biblioteka Wydziałowa też nie zapomina o czytelnikach. Mamy dla naszych użytkowników głównie atlasy i matematykę. Ale nie tylko. Rzućcie okiem na nasze Hot Bunches.
CoinKeepers to 3 edycja projektu realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, której celem jest dzielenie się wiedzą finansową z beneficjentami poprzez social media.
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Mateusza Blajera, która odbędzie się na WILiGZ w dniu 13 marca 2023 roku, o godzinie 12:00, w budynku A-1 sala 220 (Aula JSW).
22 marca 2023 roku Zespół Szkół Nr 1 w Bochni stanie się miejscem rywalizacji zawodowców z branży chłodniczej i klimatyzacji w ramach SkillsPoland Edycja Specjalna.
Relacja z udziału kolistów KN „Kliwent” z Międzynarodowych Targów Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji, Warsaw HVAC Expo, które odbyły się w dniach 1-3 marca 2023.
"Różowe skrzyneczki" - inicjatywa zapewniająca bezpłatne środki higieny osobistej dla kobiet w toaletach na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, promując godność i równouprawnienie.
Współczesna sytuacja bezpieczeństwa międzynarodowego w świetle wojny na Ukrainie – wnioski dla Polski oraz na tym tle przywództwo i zarządzanie w sytuacji kryzysowej będą tematem prelekcji generała Mieczysława Bieńka w czwartek o 13:00 w Bibliotece Głównej AGH.
Zachęcamy do poznania historii „Złotego Nawiewnika” czyli nagrody publiczności wręczanej w ramach sekcji Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewnictwo odbywającej się podczas Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH