Szukasz idealnego programu magisterskiego?

23.01.2023
Na ilustracji przedstawiono sześć pionowych grafik pokazujących środowisko wraz z charakterystycznymi elementami każdego z kierunków realizowanego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami.

23 stycznia @ 08:00 17:00

Sześć kierunków studiów magisterskich

Nadszedł czas, aby dokonać właściwego wyboru na swoją przyszłość! Z sześcioma kierunkami studiów do odkrycia, może być trudno zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc.

W WILGZ chcemy, abyś miał wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji. Zapoznaj się z naszą ofertą studiów II stopnia i przygotuj się na znalezienie swojego idealnego dopasowania.

Poniżej załączyliśmy tabele z odnośnikami do kart kierunków:

Absolwenci kierunku mogą pracować jako projektanci obiektów budowlanych, jako ich wykonawcy zajmując stanowiska inżynierów lub kierowników budowy oraz specjaliści do spraw produkcji elementów budowlanych. Do wyboru są cztery specjalności. Ukończenie ich daje możliwość ubiegania się o uprawnienia budowlane projektowe i wykonawcze bez ograniczeń.Budownictwo – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)
Ukończenie studiów na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa (specjalność Bezpieczeństwo i ochrona pracy) pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych starszego inspektora ds. BHP oraz zajmowania stanowisk kierowniczych w służbach bhp.https://wilgz.agh.edu.pl/rekrutacja/studia-stacjonarne-kierunki/inzynieria-bezpieczenstwa/
Techniki i nowoczesne technologie pozyskiwania surowców i eksploatacji maszyn górniczych, to kolejne tematy, które nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. Inżynieria górnicza stawia także na kształtowanie umiejętności pracy w grupie oraz rozwijania zmysłu kierowniczego. Dzięki temu będziesz w stanie kierować w przyszłości grupą osób i objąć stanowiska managerskie.Inżynieria Górnicza – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)
Treści realizowane na studiach skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących wentylacji i klimatyzacji, instalacji wodno-kanalizacyjnych, gospodarki surowcami i odpadami, gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony wód i atmosfery oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii.Inżynieria Kształtowania Środowiska – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)
Inżynieria produkcji to dyscyplina inżynieryjna zajmująca się zasadami projektowania wyrobów i procesów, jak również podstawami sterowania, eksploatacji, organizacji i zarządzania procesami wytwarzania. Jest również rozumiana jako zespół działań mających na celu efektywną realizację procesu produkcji od chwili rozpoznania potrzeby do chwili jej całkowitego zaspokojenia.Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)
Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych podejmuje wyzwania zmierzające do społeczno-gospodarczego i przyrodniczego ożywienia terenów zdegradowanych w wyniku działalności przemysłowej, katastrof naturalnych i cywilizacyjnych. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia prac rekultywacyjnych redukujących środowiskowe uciążliwości, a także projektowania nowych funkcji dla terenów i obiektów oraz zarządzania projektami rewitalizacyjnymi.Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)