VRoom: Przyszłość cyfrowej edukacji – VR

30 maja Cały dzień

Dydaktyczne laboratorium immersyjne

VRoom – Pokój Wirtualnej Rzeczywistości to laboratorium dydaktyczne które powstaje na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Technologie immersyjne, a w tym szczególnie Wirtualna Rzeczywistość (VR) to kwintesencja transformacji cyfrowej jaką obserwujemy od kilku lat w branżach inżynieryjnych. ‘Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów’ to stwierdzenie, które szczególnie upodobali sobie inżynierowie posługujący się językiem schematu, rysunku, projektu, modelu 3d. Zastosowanie Wirtualnej Rzeczywistości to skok milowy w dziedzinie posługiwania się językiem obrazu pozwalający nie tylko na wierne przedstawienie istniejących lub projektowanych środowisk inżynierskich, ale przede wszystkim na zanurzenie się w nim, stając się jego integralną częścią.

Przyszłość edukacji to rzeczywistość wirtualna

VR w edukacji to materiały dydaktyczne w postaci interaktywnych filmów 360. Przechodząc z sali wykładowej do wirtualnej możesz odbywać wizyty techniczne w kilku zakładach produkcyjnych jednego dnia na kilku kontynentach świata. Dzięki VR obiekty inżynierskie których budowę i funkcjonowanie poznawałeś z literatury branżowej, teraz możesz zobaczyć z bliska.

VR to również aplikacje w modelowanym świecie wirtualnym. Wierne odwzorowanie środowisk pracy wraz z pełną interaktywnością użytkownika ze światem wirtualnym stanowi doskonałą platformę szkoleniową. Nauka przez doświadczenie to najlepsza droga do zwiększania kompetencji i świadomości zagrożeń występujących na stanowiskach pracy. Jako członek przyszłej kadry zarządzającej odpowiedzialnej za zespół poznasz sposoby sprawnego i efektywnego szkolenia swoich pracowników.

VR: Możesz to stworzyć

VRoom powstający na WILIGZ to inicjatywa pracowników Katedry Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy. VR to szkolenia, bezpieczeństwo pracy, materiały instruktażowe 360, spotkania zdalne, warsztaty. Aplikacje wytwarzane na potrzeby VRoom’u znajdą swoje zastosowanie dla przedmiotów kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy oraz Raw Materials Value Chain. Możesz również sam stać się deweloperem środowisk wirtualnych biorąc udział w zajęciach oferowanych przez WILIGZ w Uczelnianej Bazie Przedmiotów Obieralnych w Bloku Innowacyjnym. Innowacyjne formy prezentacji projektów inwestycyjnych to nauka przenoszenia dokumentacji technicznych do środowiska VR w celu zwiększania świadomości i budowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu.