Wakacyjny ‘Brain fit’

Kobieta czytająca książkę w Bibliotece. Stosy książek leżące na biórku po jej prawej i lewej stronie

28 czerwca Cały dzień

Brain fit

W czerwcu Biblioteka WILiGZ pragnie zaoferować szereg nowych tytułów na nadchodzące wakacje.  Mamy w ofercie nowości z zakresu tematyki ekonomicznej: przedsiębiorczości, rachunkowości i zarządzania projektami. Proponujemy również literaturę dotyczącą sieci neuronowych stosowanych do rozwiązywania problemów z różnych dziedzin. Mamy też książki z zagadnień dotyczących inżynierii środowiska i energetyki.

Gorące bułeczki

Informacje na temat naszych kolejnych nowości postaramy się zamieszczać dla Państwa regularnie. Czekamy też na sugestie nowych tytułów książek i czasopism. Szukajcie informacji na temat naszych „gorących bułeczek” zawsze w tym miejscu. Ponadto zwróćcie uwagę na potykacze wystawione w budynkach A1 i A4 – tam również będzie o nowościach!

Funkcjonowanie biblioteki

W okresie od 28 lipca do 31 sierpnia 2022 Biblioteka WILiGZ będzie nieczynna. Dodatkowo w dniu 30 czerwca 2022 Bibliotkeka Wydziałowa również będzie zamknięta.

Autor, tytuł, rok wydaniaKrótki  zarys tematykiOkładka
Tracy B.: Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę, wyd. 2021Przedstawiono tu koncepcje, zasady i strategie, które sprawdzają się od setek lat. Dotyczą finansowania firmy, technik prowadzenia działalności, pracowników, sprzedaży czy marketingu. Ta wyjątkowo aktualna książka uczy, jak wykorzystywać pojawiające się możliwości i uniknąć pułapek. Dzięki niej założysz i poprowadzisz firmę, która odniesie sukces.
Łada M., Burkat H.: Rachunek strumieni wartości jako metoda szczupłej rachunkowości , wyd. 2018Prezentowany rachunek należy do podstawowych metod tzw. szczupłej rachunkowości. W książce opisane są metody takie jak: rachunek kosztów docelowych, rachunek doskonalenia kosztów kaizen, tabele wyników oraz system planowania operacyjnego i finansowego i rachunek strumieni wartości.
Kozarkiewicz A.: Zarządzanie portfelami projektów, wyd. 2012Autorka omawia w pracy zagadnienia związane z zarządzaniem portfelami i programami projektów w kontekście strategii. W pracy zostały uwzględnione najbardziej popularne i sprawdzone standardy i metodyki zarządzania projektami: PMI, PRINCE2, TenStep, a także nowoczesne narzędzia i koncepcje, takie jak: opcje realne, Model INVEST.
Żmigrodzki M.: Instrukcja obsługi projektów, wyd. 2021W książce opisano blisko 100 technik wspierających lepszą organizację pracy w projekcie, a czytelnik może znaleźć inspirację lub przydatne dla siebie rozwiązanie. Zaprezentowano uproszczone podejście do tworzenia metodyki projektowej, inspirowane PMBOK Guide. Dzięki temu łatwiej zrozumiesz, czym są procesy projektowe.
Markowska –Kaczmar U.: Ekstrakcja reguł z sieci neuronowych, wyd. 2006Monografia dotyczy zastosowania algorytmów genetycznych do ekstrakcji reguł z sieci neuronowych.
Kosiński R. A.: Sztuczne sieci neuronowe, wyd. 2007Niniejsza książka wprowadza w istotę zagadnienia sztucznych sieci neuronowych, zaprezentowano w niej: właściwości i działanie układu nerwowego człowieka, opis sieci metodami mechaniki statystycznej, dynamiczne właściwości układów neuronowych itp.
Bugdol M., Stańczyk I.: Zielone zarządzanie ludźmi, wyd. 2021Jest to opracowanie oryginalne i nowatorskie. Na rynku polskim nie istnieje jeszcze tego typu publikacja, a sam temat jest dopiero rozpoznawany. Myśl przewodnia dotyczy rozwiązań prośrodowiskowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Taler D., Rup K.: Podstawy obliczeń turbin wiatrowych i wodnych, wyd. 2021Każdy z rozdziałów zawiera syntetyczny opis zagadnienia, podstawowe równania, wynikające np. z bilansu masy, pędu, momentu pędu i energii, a także praktyczne przykłady obliczeniowe. Całość poparta jest licznymi schematami, wykresami oraz tablicami.
Petrov O., Shumeyko O., Basiura B., Petrov A.: Introduction to Data Mining, wyd. 2019Monografia dotyczy możliwości wykorzystania algorytmów, głównie z zakresu Data Mining, w dziedzinie przetwarzania informacji, które jest obecnie najważniejszą metodą zdobywania wiedzy. Do opracowania dołączono płytę z programami i materiałami szkoleniowymi.