Czerwcowe Gorące Bułeczki

Witold Ceglak czytający książkę w Bibliotece. Stosy książek leżące na biórku po prawej i lewej stronie Ceglaka.

7 czerwca 2024 Cały dzień

W miesiącu czerwcu oferujemy naszym czytelnikom książki dotyczące kierowania zespołami ludzkimi, a także zespołem sprzedażowym. Zakupiliśmy dwie pozycje autorstwa pana Andrzeja Pacany dotyczące techniki zarządzania jakością w logistyce przedsiębiorstw oraz projektowania i wdrażania sformalizowanych systemów zarządzania – tę drugą napisaną wespół z innymi autorami. Mamy też dla naszych czytelników lektury z zakresu numerycznej mechaniki płynów czy też aparatury chemicznej i procesowej.

Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej tego posta.

Możecie nas ulepszać!

Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.

Zapraszamy też do zaglądania na nasze bookcrossingowe regały i wymiany przeczytanych książek na kolejne.

Autor, tytuł, rok wydaniaKrótki  zarys tematykiOkładka

Kierowanie zespołami ludzkimi na miarę rewolucji cyfrowej, pod red. T. Bal-Woźniak, wyd. 2021
Kierowanie zespołami ludzkimi opisane w tej książce zawiera się w perspektywie badawczej wspólnego tworzenia dojrzałych zespołów („team building”), obejmujących zaangażowanych, umotywowanych uczestników, zdolnych do wspólnego pokonywania problemów przez kreowanie nowych rozwiązań, z zastosowaniem konstruktywnego komunikowania się, w warunkach ukonkretniających się przewartościowań pod wpływem rewolucji cyfrowej. Monografia wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na wiedzę o charakterze uniwersalnym w tym sensie, że przydatną we wszystkich rodzajach organizacji, nie tylko w organizacjach biznesowych. Wskazuje możliwości doskonalenia umiejętności w ramach zajęć ćwiczeniowych i warsztatowych. Istotnym kontekstem badawczym są przemiany znamionujące dokonującą się rewolucję cyfrową, co odzwierciedla także tytuł monografii.

Bednarski A.: Mistrzowski zespół sprzedaży, wyd. 2016
To cenna pozycja, bo napisał ją praktyk dla praktyków. Arkadiusz Bednarski od początku swojej kariery stworzył i wciąż tworzy wiele zespołów sprzedażowych. Odnosił i wciąż odnosi z nimi niekwestionowane sukcesy. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą w charakterystyczny dla siebie sposób — konkretny i wzbogacony licznymi przykładami z życia.
Skorzystaj z jego doświadczeń i zbuduj własny mistrzowski zespół sprzedaży! To Ty jako menedżer sprzedaży odpowiadasz za to, żeby z zatrudnionych przez Ciebie indywidualności zbudować zgrany i sprawny team handlowy.
Pacana A.: Wybrane techniki zarządzania jakością w logistyce przedsiębiorstw, wyd. 2020Dynamika zmian w gospodarce rynkowej powoduje, że przedsiębiorstwa są zmuszone do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą im być konkurencyjnymi. Często zmian poszukuje się w sferze zarządzania. Efektywnym sposobem zarządzania jest podejście procesowo-systemowe. Dostępne są w tym zakresie nawet międzynarodowe normy, np. dotyczące systemowego zarządzania jakością. Wymagają one m.in. zidentyfikowania procesów, zarządzania relacjami miedzy nimi oraz ich ciągłego doskonalenia. Takimi procesami są w przedsiębiorstwach procesy logistyczne. Aby je doskonalić, należy wykorzystywać dostępne techniki (instrumenty) zarządzania jakością. Temu zagadnieniu poświęcono tę monografię.
Pacana A., Ingaldi M., Czajkowska A. :Projektowanie i wdrażanie sformalizowanych systemów zarządzania, wyd. 2017Prezentowany podręcznik ma w swym założeniu spełniać rolę literaturowego kompendium wiedzy o umiejętnym projektowaniu i wdrażaniu sformalizowanych systemów zarządzania i ich integrowaniu.
Jaworski Z.: Numeryczna mechanika płynów w inżynierii chemicznej i procesowej, wyd. 2005W książce przedstawiono zarys teorii i podstawowe modele procesów transportu pędu, energii i masy w płynach, oraz podstawy analizy numerycznej tych procesów. Zamiarem autora było przedstawienie podstawowych i niezbędnych informacji pomocnych użytkownikom złożonych programów obliczeniowych numerycznej mechaniki płynów, przede wszystkim w zakresie inżynierii chemicznej i procesowej.
Książka ta jest polecana pracownikom badawczym, jak i dydaktycznym wykorzystującym metody numeryczne do przewidywania intensywności procesów przenoszenia płynów, a także inżynierom zajmującym się projektowaniem urządzeń przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i pokrewnych.
Warych J.: Aparatura chemiczna i procesowa, wyd. 2004
Treść pracy stanowi podstawowy materiał z zakresu aparatury chemicznej i procesowej, niezbędny w procesie kształcenia inżynierów specjalistów, z ukierunkowaniem na dalsze samodzielne studia w rozwiązywaniu zagadnień procesowo-aparaturowych.

Zmarł dr inż. Józef Lewicki