Funkcjonowanie Biblioteki Wydziałowej
Władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami pragną poinformować, że dnia 28 lutego Biblioteka Wydziałowa będzie czynna w godzinach 12:00 - 14:00.
Homepage / Wydarzenia / DigiRescueMe – Szkolenie VR
W dniu 10 grudnia 2024 roku odbyło się szkolenie VR realizowane w ramach projektu o akronimie DigiRescueMe. Zostało ono połączone z warsztatami edukacyjnymi dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. W spotkaniu udział wzięło 50 uczniów szkoły średniej pod opieką dwóch nauczycieli. Obecny był także dyrektor ZST Rybnik – Pan Piotr Tokarz.
Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami – Dr hab. inż. Arkadiusza Kustry, prof. AGH. Dziekan powitał wszystkich zebranych w osobach pracowników Wydziału oraz gości z ZST Rybnik. Następnie głos zabrał także dr hab. inż. Dariusz Foszcz, prof. AGH – kierownik Katedry Inżynierii Środowiska, w której realizowany był projekt. Na koniec uroczystości otwarcia szkolenia i warsztatów przemówił dr hab. inż. Tomasz Niedoba, prof. AGH, będący koordynatorem projektu DigiRescueMe z ramienia AGH, przedstawiając główne cele projektu.
Uczestnicy szkolenia zostali następnie podzieleni na cztery grupy i wzięli udział w czterech niezależnych sesjach szkoleniowych prowadzonych przez pracowników Wydziału w systemie rotacyjnym. Sesję VR, połączoną ze szkoleniem w ramach projektu prowadził dr inż. Michał Patyk, sesję dotyczącą analizy ryzyka – mgr inż. Michał Dworzak, zaś sesje górnicze dr hab. inż. Krzysztof Skrzypkowski, prof. AGH oraz dr inż. Zbigniew Rak. Nad logistyką i całością wydarzenia czuwali dr hab. inż. Agnieszka Surowiak, prof. AGH, dr inż. Rafał Łuczak oraz mgr inż. Klaudia Zwolińska-Glądys. Warto nadmienić, że pomocą techniczną podczas szkolenia wykazał się też, będący na zwolnieniu lekarskim, dr inż. Mateusz Sikora.
Szkolenie zostało zakończone testem sprawdzającym wiedzę ogólną uczniów, które zostało przeprowadzone za pomocą platformy Kahoot. Zwycięzcą okazał się Marek Zając, który zdobył tym samym główną nagrodę. Osoby, które uplasowały się na podium również otrzymały nagrody a każdy z uczestników szkolenia uzyskał certyfikat uczestnictwa oraz otrzymał pamiątki związane z AGH.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji tego wydarzenia, zwłaszcza Paniom Danucie Patole, Oliwii Krzyżańskiej, Gabrieli Lis oraz Panom Dariuszowi Szlachetce oraz Tomaszowi Włochowi.
Władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami pragną poinformować, że dnia 28 lutego Biblioteka Wydziałowa będzie czynna w godzinach 12:00 - 14:00.
Gratulujemy wszystkim, którzy wpisali się na II stopień studiów na naszym Wydziale!
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 lutego 2025 r. zmarł prof. dr hab. inż. Zdzisław Kłeczek.
Ruszają zapisy na zajęcia w Bloku Innowacyjnym UBPO.
tura podstawowa: 25.02.2025 r., godz. 10:00 – 28.02.2025 r., godz. 10.00,
tura uzupełniająca: 03.03.2025 r., godz. 10:00 – 11.03.2025 r., godz. 10.00.
W dniach 24-25 lutego 2025 po raz 34 odbyła się Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Ta konferencja jest tradycyjnym spotkaniem naukowców i praktyków, gdzie toczą się dyskusje, prezentowane są wykłady i prelekcje o teraźniejszości i przyszłości przemysłów wydobywczego i energetycznego. WILIGZ w tegorocznej edycji SEP był partnerem konferencji.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 20 marca 2025 r. o godz. 11:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Macieja Gniewosza.
Można już składać wnioski do programu Erasmus+. Rekrutacja dotyczy wyjazdów na studia oraz praktyki do uczelni znajdujących się w bazie AGH, z którymi nasz Wydział ma zawarte umowy o wymianie studenckiej.
Spotkanie informacyjne online odbędzie się 13 marca 2025 o godz. 13:30 na platformie MS Teams.
Serdecznie zapraszamy na pierwsze z serii Spotkanie z Biznesem, które odbędzie się 3 kwietnia 2025 r. o godz. 13:30 w budynku A1 w sali 220.