Małopolska Noc Naukowców – podzieliliśmy się naukowymi tajemnicami

27.09.2024
Dwie osoby siedzące na obrotowych krzesłąch w różowej i niebieskiej koszulce z napisem Małopolska Noc Naukowców

27 września 2024 @ 17:00 23:30

Nocne wizyty na naszym Wydziale

Małopolska Noc Naukowców odbyła się tradycyjnie w ostatni piątek września. To cykliczne wydarzenie pokazujące świat nauki do kuchni, kolejny raz przyciągnęło w mury naszego Wydziału wielu zwiedzających nasze laboratoria – zwłaszcza dzieci ciekawe naukowych tajemnic.

Noc Naukowców ma na celu przede wszystkim podzielenie się tym, jak bardzo interesująca jest praca naukowców, a przy okazji można przekonać się jak fascynujący są to ludzie. Na WILiGZ tradycyjnie połączono poważne tematy z zabawą.

Ujawniamy tajemnice nauki

„Zrób sobie bombę do kąpieli” to były warsztaty zaproponowanie przez Katedrę Inżynierii Środowiska, podczas których dzieci (i nie tylko) mogły samodzielnie wykonać kosmetyki  kąpielowe 😊

„Inżynieria produkcji – czyli jak to zrobić ciekawie”  to było hasło zachęcające do odwiedzenia Katedry Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle. Tam, w Laboratorium Inżynierii Jakości  uczestnicy dowiedzieli się nie tylko jak kontrolować przebieg procesów, ale także jak je doskonalić, aby osiągnąć lepsze efekty produkcyjne i sprzedażowe.

Noc Naukowców na WILiGZ jak co roku była udana i już dziś, zapraszamy na przyszły rok.