AGH For.Rest druga edycja

AGH FORREST Już 7 października posadzimy 104 drzewa

7 października Cały dzień

Wspólny rozwój

Co rok maturzyści wybierają naszą społeczność jaką tą z którą chcą  ewoluować i kształtować świat. Każdy student studiując rozwija się, prowadzi badania, w wyniku których uzyskuje owoce swojej pracy dzięki czemu zwiększa swój potencjał. Drzewa podobnie jak ludzie rozwijają się gdy zapewnimy im odpowiednie warunki. Dzięki temu uatrakcyjniają nasz krajobraz ale przede wszystkim oferują korzyści społeczne i ekonomiczne. Wzorem roku ubiegłego wspólnie z AGH oraz Zarządem Zieleni Miejskiej ponownie zasadzimy drzewa by pomóc zielonej tkance Krakowa, na działce w rejonie ul. Rybitwy/Golikówka w Krakowie. W tym roku będzie to 104 rośliny należące do gatunków rodzimych.

Miejsce wydarzenia

Miejsce przeznaczone do przeprowadzenia nasadzenia będzie ta sam działaka którą udostępnił Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie w roku 2021. ZZM przeznaczył w zeszłym roku na tę szczególną akcję obszar o łącznej powierzchni 0,55 ha. Niewątpliwie, na przestrzeni lat na całym udostępnionym terenie powstanie AGH For.Rest. Dzięki przeprowadzeniu nasadzania na tej samej działce będziemy mogli zobaczyć efekt naszej pracy i rozwój zeszłorocznych roślin. Dlatego, tym bardziej zapraszamy wszystkich na wydarzenie aby mogli być częścią tej pięknej zielonej historii.

Spojrzenie w przyszłość

Dlaczego AGH 4.Rest jest ważny. Przede wszystkim coroczny zew stu drzew przyniesie ogrom korzyści dla nas wszystkich. Godnym uwagi jest fakt, że jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób. Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen ponad 2500 ludzi.

Inauguracja roku akademickiego utożsamia przyszłość, dlatego wspólnie przekroczmy kolejny kamień milowy. W związku z tym wspólnie posadźmy sadzonki drzew.

AGH for.Rest

W drugiej edycji wydarzenia wezmą udział Rektor AGH prof. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami prof. Marek Cała, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Kraków Piotr Kempf oraz pracownicy i studenci AGH.

Zainteresowanych zapraszamy w dniu 07.10.2022 o godzinie 11.00 pod wejście do budynku A4 na kampusie AGH. Po zbiórce, razem udamy się na teren AGH For.Rest. Transport w obydwie strony dla uczestników wydarzenia zostanie zabezpieczony przez WILiGZ.

Dodatkowe podziękowania

Druga edycja AGH For.Rest otrzymało wsparcie od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Diany Małgorzaty Pawłowskiej

Pierwsze uczelniane Jordany w Polsce: kultowe AGH i kultowe buty