Funkcjonowanie Biblioteki Wydziałowej
Władze WILiGZ pragną poinformować, że w czasie przerwy świątecznej tj. w dniach 23.12.2024 - 31.12.2024 biblioteka będzie nieczynna.
„ETEiA Energy Transition Entrepreneurs in Action – developing a supportive academic environment for the young talents” to projekt, którego celem jest wspieranie młodych ludzi, przyszłych przedsiębiorców, w pozyskiwaniu kompetencji bezcennych w zakładaniu i prowadzeniu dobrze prosperujących firm. Uczestnicy praktyk w projekcie ETEIA otrzymają od nas wsparcie w rozwijaniu tych właśnie umiejętności. Naszym drogowskazem jest połączenie edukacji, biznesu oraz innowacyjności. Wierzymy, że kombinacja tych trzech składowych wytwarza siłę napędową, która jest kluczowa nie tylko dla rozwoju indywidualnego, ale także społeczeństwa jako całości, a przede wszystkim wspiera młodych przedsiębiorców.
Pomagamy kreować przedsiębiorców, czyli osoby, które już za chwilę staną na przedzie jako liderzy transformacji. Dla nas człowiek przedsiębiorczy, to człowiek ambitny, chętny podejmować ryzyko, świadomy tego, co go otacza, człowiek, który patrzy szerzej. Dziś przedsiębiorca wyróżnia się kreatywnością, nie boi się głośno opowiadać światu o swoich ideach, a potem sukcesywnie je realizować.
Niewątpliwie jest to także osoba, która ciągle pragnie się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Zatem nie każdy rodzi się przedsiębiorcą, ale każdy, dzięki chęci i zaangażowaniu może posiąść niezbędne umiejętności i się nim stać. To właśnie taka osobowość jest gotowa na rozwój kariery zawodowej pełnej sukcesów, a projekt ETEIA ma za zadanie to wspierać.
W ramach projektu ETEiA Energy Transition Entrepreneurs in Action – developing a supportive academic environment for the young talents – inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii pt. Higher Education Excellence Initative Centrum Łukasiewicz organizuje praktyki studenckie. Mają na celu dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności przez doświadczonych ekspertów Łukasiewicza, którzy pokażą jak inicjować i zarządzać projektami badawczymi i komercjalizować ich wyniki, w szczególności na czym polegają Wyzwania Łukasiewicza i jak działa Akcelerator Łukasiewicza.
Pod linkami zamieszczonymi poniżej oraz na stronie dedykowanej projektowi ETEIA, znajdują się opisy praktyk. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się przez formularz kontaktowy: 2 lub kontakt z koordynatorami praktyk:
Budownictwo: dr inż. Michał Betlej, mbetlej@agh.edu.pl
Inżynieria Górnicza: dr inż. Michał Patyk, mpatyk@agh.edu.pl
Inżynieria Kształtowania Środowiska: dr inż. Waldemar Kępys, kepys@agh.edu.pl
Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi: dr inż. Artur Bator, abator@agh.edu.pl
Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych: dr inż. Zuzanna Łacny, lacny@agh.edu.pl
Poniżej znajduje się oferta praktyk do pobrania :
Praktyki – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych – ICIMB
Praktyki – – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, Oddział w Krakowie – IMIF
Praktyki – Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Skawinie – IMN