Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowa Wydziałowa współpraca

04.05.2023
Na zdjęciu znajduje się kolaż zdjęciowy przedstawiający zdjęcia z projektu Raven..

4 maja Cały dzień

Współpraca badawcza

Kontakty międzynarodowe to ważny element w działalności naukowej i dydaktycznej. Pozwala nie tylko na zacieśnienie współpracy badawczej, ale także rozwój interpersonalny naszych studentów i pracowników. Corocznie nasza społeczność korzysta z wymian międzynarodowych – programów Erasmus, Ceepus, Smile i in. Mimo wyzwań pandemii COVID-19 kontynuujemy misję internalizacji Uczelni i realizujemy tym samym strategię AGH.

W dniach 17-21 kwietnia 2023 roku odbyło się szereg spotkań roboczych, warsztatów i wykładów ukierunkowanych na współpracę międzynarodową AGH z podmiotami uniwersyteckimi z całego świata. Część zagranicznych gości przyjechała do Polski w ramach programu Erasmus+, natomiast część przyjechała specjalnie na międzynarodową konferencję organizowaną przez Centrum Spraw Międzynarodowych pt. “The Impact of Internationalization on the Openness and Tolerance of the University Environment”.

Wykłady przyczynkiem inicjatyw

Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami jest bardzo aktywny w zakresie współpracy międzynarodowej uczelni koordynując wymianę pomiędzy pracownikami i studentami z Wietnamu, Chin oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Mieliśmy zatem okazję i zaszczyt gościć pracowników naukowych z Hanoi University of Mining and Geology (HUMG, Wietnam), Universidad Technologica del Cibao Oriental (Dominikana), China University of Mining & Technology w Xuzhou (CUMT, Chiny) oraz Institut Teknologi Sepuluh Nopember (Indonezja). Była to okazja do wymiany doświadczeń naukowych, poznania nowych kultur, ale także zacieśnienia działań uczelni partnerskich w kierunku rozwoju w zakresie surowcowym. Przyjazna atmosfera spotkań przełożyła się na nowe plany współpracy edukacyjnej i naukowej, a także rewizyt. Wiele ciekawych dyskusji wyłoniło się w trakcie gościnnych wykładów, m.in.: The use of turbulence models to simulate the flow behind a tidal turbine, który był wygłoszony przez Profesora Nguyen Van Tinh z HUMG. Z kolei Profesor Chang Hongfei z CUMT wygłosił dwa wykłady na temat konstrukcji stalowych i ich nowatorskiego łączenia oraz trzeci dotyczący projektowania konstrukcji znajdujących się na terenach podlegających wpływom eksploatacji górniczej, a także stosowania elementów modułowych. Profesor Li Guichen, również z CUMT, na swoich trzech wykładach przedstawił założenia i cele realizowanych przez niego projektów badawczych. Pierwszego dotyczącego projektowania wyrobisk ucieczkowych przy wzmożonym zagrożeniu wodnym, oraz drugiego związanego ze szczegółową analizą zagrożenia zawałowego w słabych skałach iłowcowych – od skali mikro dotyczącej mechanizmu absorpcji wody na poziomie molekularnym, przez skalę mezo dotyczącą pęcznienia i rozpadu skał iłowcowych na skutek działania wody, po skalę makro i efekt rozwarstwiania się skał wokół wyrobiska, zachodzących obwałów i wypiętrzania spągu. Także Profesor Julio Espaillat z UTECO (Dominikana) przedstawił ciekawą prelekcję na temat sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w kontekście eksploatacji surowców, szczególnie złota. W trakcie dwóch wykładów zorganizowanych przez Pana Profesora Pawła Bogacza Pani doktor Putu Dana Karningsih – Dyrektor Departamentu Inżynierii Przemysłowej Instytutu Technologicznego Sepuluh Nopember, przedstawiła stosowane w nauce i przemyśle Indonezji podejście do wdrażania koncepcji Lean Management, w tym w oparciu o narzędzia LM stosowane w przemyśle wytwórczym oraz w usługach. Koło Naukowe Zarządzanie było z kolei odpowiedzialne za przygotowanie warsztatów prowadzonych przez Panią Doktor dla studentów AGH z poszukiwania i identyfikacji marnotrawstwa oraz maksymalizacji wartości dodanej. W wykładzie uczestniczyli studenci zarówno naszego Wydziału, jak i gościnnie grupa studentów z zagranicy uczestniczących w programie Erasmus+.

Międzynarodowa oferta kształcenia WILiGZ

Wykłady dały szansę nie tylko na poznanie zakresu działań dydaktycznych i naukowych innych uczelni, ale również na przedstawienie oferty WILZG w zakresie międzynarodowego kształcenia kadry inżynierskiej, m.in. w ramach projektu europejskiego RaVeN. Jest to program z zakresu Raw Materials dla studentów II stopnia nie tylko z Europy, ale również z całego świata, którego koordynatorem jest Profesor A. Kustra. Projekt był promowany między innymi wśród gości z: Chin, Dominikany, Indonezji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Albanii, Malezji. Wierzymy, że przełoży się on na umiędzynarodowienie naszego Wydziału i pozyskanie nowych studentów z różnych stron świata, co także będzie ciekawym akcentem międzykulturowym dla całej społeczności WILZG.

Wydarzenie wymagało współpracy wielu

Dziękujemy koordynatorom współpracy międzynarodowej za ich trud włożony w opiekę nad gośćmi i internalizację naszego Wydziału: Profesor Barbarze Torze, Doktorowi Krzysztofowi Brodzie, Profesorowi Markowi Borowskiemu, Profesorowi Piotrowi Małkowskiemu, Profesorowi Pawłowi Bogaczowi, Profesorowi Arkadiuszowi Kustrze, Doktor Marcie Podobińskiej-Staniec, Doktor Sylwii Lorenc. Dziękujemy także za obsługę i wsparcie ze strony Pani Aleksandry Perkins-Oleszkowicz i Pana Pawła Świerka z Centrum Spraw Międzynarodowych AGH oraz za pomoc pracownikom administracyjnym naszego Wydziału – Danusi Patole i Oliwii Krzyżańskiej. Gratulujemy naszym studentom z SKNZ – Karolinie Sapko i Arkowi Zającowi organizacji wykładu i poszerzania horyzontów własnych, ale także kolegów i promocji inicjatywy.

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

2 wydarzenia,

Gospodarka o Obiegu Zamkniętym – od Teorii do Praktyki

Studia magisterskie RaVeN – trzecia grupa oficjalnie zainaugurowała swoje studia na WILiGZ!

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

2 wydarzenia,

Barbórka 2024 na WILiGZ

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

2 wydarzenia,

1 wydarzenie,

3 wydarzenia,

Barbórka 2024 w AGH

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

2 wydarzenia,

1 wydarzenie,

-

Wydziałowy Koncert Świąteczny.

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

This site is registered on wpml.org as a development site.