W miesiącu lutym oferujemy naszym czytelnikom monografię wydawnictwa GiG na temat poprawy charakterystyki energetycznej budynków, a także książkę o właściwościach kruszyw węglanowych. Zachęcamy też do lektury popoluarnonaukowych pozycji o tematyce szeroko omawiającej rolę oraz zadania szefów i menedżerów w przedsiębiorstwie. Kolejne ciekawostki stanowią lektury dotyczące technik sprzedaży, tudzież budowania marki.
Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej.
Możecie nas ulepszać!
Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.
Zapraszamy też do zaglądania na nasze bookcrossingowe regały i wymiany przeczytanych książek na kolejne.
Autor, tytuł, rok wydania
Krótki zarys tematyki
Okładka
Sornek K.: Analiza możliwości zwiększenia efektywności energetycznej mikroskalowych systemów energetyki odnawialnej pod kątem poprawy charakterystyki energetycznej budynków, wyd. 2023
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE, została zaktualizowana w marcu 2023 r. co wprowadziło wymóg, aby wszystkie nowe budynki spełniały wymóg zeroemisyjności do 2028 r. (do 2026 r. zeroemisyjne mają stać się budynki zajmowane lub eksploatowane przez władze publiczne i do nich należące). Dodatkowo, do 2028 r. wszystkie nowe budynki powinny być wyposażone w technologie energii słonecznej, jeżeli jest to wykonalne. Rosnące wymogi formalne względem nowych i istniejących budynków mieszkalnych powodują, że poszukuje się rozwiązań technicznych ograniczających zużycie energii w budynkach i zapewniających wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
Praca koncentruje się na właściwości, jaką jest reaktywność alkaliczna kruszyw węglanowych. Jak wykazano, to właśnie ta cecha decyduje o braku przydatności pewnych określonych przez autora kruszyw węglanowych do produkcji betonu.
Publikacja stanowi przydatne źródło informacji dla wszystkich uczestników postępowań związanych z oddziaływaniami środowiskowymi.
Zych R., Badura W.: Szef w roli coacha, wyd. 2015
Z tej książki dowiesz się tego, co jako szef, powinieneś wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Rolą coacha jest motywowanie podopiecznych do podjęcia zmiany i dalszego rozwoju oraz dyskretne ukierunkowanie ku odkrywanym w sobie rozwiązaniom. Tak rozumiany coaching stanie się w najbliższych latach, jak sądzimy, kluczową umiejętnością wymaganą od każdego odpowiedzialnego menedżera.
Jeznach A.: Szef, który myśli, wyd. 2018
Autor – przedsiębiorca i menedżer, w tym z wieloletnim doświadczeniem w tzw. “turkusowym” zarządzaniu, przedstawia swoje doświadczenia i rozumienie tego często zbytnio ideologicznie przedstawianego nurtu: podstawa zarządzania XXI wieku to rzetelne refleksyjne myślenie. Filozofia i ideologia różnią się celem (ideologia służy przekonywaniu, usprawiedliwianiu i motywowaniu do konkretnego działania, a filozofia realizuje przede wszystkim cele poznawcze)Gdy zawodzą teorie zarządzania wypracowane w poprzednim stuleciu okazują się często bezradne, warto wówczas sięgnąć do źródeł ludzkiej cywilizacji, czyli do filozofów.
Haman W., Gut J.: Szef to zawód, wyd. 2015
Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja. Powstała na podstawie ponad 20-letniej praktyki biznesowej i szkoleniowej. Dotyczy polskiej rzeczywistości i uwzględnia polską specyfikę. Autorzy nie pouczają,a wskazują precyzyjne narzędzia i konkretne algorytmy działania, które mogą być użyteczne w codziennej pracy szefa i trudnych sytuacjach z podwładnymi.III wydanie zostało poszerzone o narzędzia budowania współpracy, której brak jest poważnym problemem rozwojowym wielu zespołów, firm i organizacji w Polsce.
Zych R.: Lider sprzedaży, wyd. 2015
Ta książka to poradnik dla lidera. Pomoże Ci zbudować dobre relacje z zespołem — tak, by rósł i rozkwitał, a nie grzązł we wzajemnych pretensjach, animozjach i chorej rywalizacji. Zobaczysz też, jak stosować szeroko omówioną w tej książce strategię opartą na typologii, która pozwoli Ci wypracować najlepsze podejście do każdego z charakterologicznych typów sprzedawcy.
Hogan K., Lakhani D.: Potężna sprzedaż, wyd. 2008
Autor zebrał całą swoją wiedzę, dołożył do niej doświadczenia wyjątkowego zespołu sprzedażowego i stworzył prawdziwą perełkę – zestaw nowatorskich technik sprzedaży perswazyjnej. Pozycja zawiera najskuteczniejsze techniki wpływania na ludzi oraz taktyk angażujących emocje klienta.
Miller D.: Model story brand wyd. 2018
Ważny poradnik marketingowy. Osoby profesjonalnie zajmujące się komunikacją znają znaczenie opowieści. Donald Miller opracował metody, które sprawią, że twój przekaz zdoła przebić się przez szum informacyjny i dotrze do najbardziej znużonego reklamą pokolenia odbiorców. Donald Miller uczy o wiele więcej, niż tylko jak sprzedawać, pokauje, jak zmieniać życie klientów. Musisz odegrać w ich życiu pewną rolę, a dzięki tej książce dowiesz się, jak to zrobić. Jeśli chcesz, aby twój biznes się rozwijał, przeczytaj ją.
II Kongres Energetyki Rozproszonej - „Lokalna energia dla przyszłości”, odbył się w dniach 28-30 października, który współorganizowali oraz brali udział pracownicy naszego Wydziału.
Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu, która odbędzie się w dniach 14.11 – 15.11.2024, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizatorem tego wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie.
W dniach 15-16 listopada 2024 roku w Krakowie odbył się I Małopolski Kongres Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia, którego głównym celem była wymiana doświadczeń praktyków na co dzień związanych z bezpieczeństwem pracy: służby bhp, naukowców, reprezentantów instytucji rządowych i pozarządowych oraz przedstawicieli biznesu i środowiska medycznego.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 15 listopada 2024 r. o godz. 10:00 w paw. A-1, sali 220 (Aula JSW), odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Szemika.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 18 listopada 2024 r. o godz. 10:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Pauliny Gackowiec.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 26 listopada 2024 r. o godz. 9:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Grażyny Dzik.
Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju, a także do nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk akademickich i przemysłowych. Zapraszamy w dniach 28 - 29 listopada 2024 roku.