Międzysesyjne GORĄCE BUŁECZKI

Kobieta czytająca książkę w Bibliotece. Stosy książek leżące na biórku po jej prawej i lewej stronie

9 lutego 2024 Cały dzień

W miesiącu lutym oferujemy naszym czytelnikom monografię wydawnictwa GiG na temat poprawy charakterystyki energetycznej budynków, a także książkę o właściwościach kruszyw węglanowych. Zachęcamy też do lektury popoluarnonaukowych pozycji o tematyce szeroko omawiającej rolę oraz zadania szefów i menedżerów w przedsiębiorstwie. Kolejne ciekawostki stanowią lektury dotyczące technik sprzedaży, tudzież budowania marki.

Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej.

Możecie nas ulepszać!

Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.

Zapraszamy też do zaglądania na nasze bookcrossingowe regały i wymiany przeczytanych książek na kolejne.

Autor, tytuł, rok wydaniaKrótki  zarys tematykiOkładka
Sornek K.: Analiza możliwości zwiększenia efektywności energetycznej mikroskalowych systemów energetyki odnawialnej pod kątem poprawy charakterystyki energetycznej budynków, wyd. 2023Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE, została zaktualizowana w marcu 2023 r. co wprowadziło wymóg, aby wszystkie nowe budynki spełniały wymóg zeroemisyjności do 2028 r. (do 2026 r. zeroemisyjne mają stać się budynki zajmowane lub eksploatowane przez władze publiczne i  do nich należące). Dodatkowo, do 2028 r. wszystkie nowe budynki powinny być wyposażone w technologie energii słonecznej, jeżeli jest to wykonalne. Rosnące wymogi formalne względem nowych i istniejących budynków mieszkalnych powodują, że poszukuje się rozwiązań technicznych ograniczających zużycie energii w budynkach i zapewniających wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
Góralczyk S.: Reaktywność alkaliczna kruszyw węglanowych, wyd. 2018Praca koncentruje się na właściwości, jaką jest reaktywność alkaliczna kruszyw węglanowych.  Jak wykazano, to właśnie ta cecha decyduje o braku przydatności pewnych określonych przez autora kruszyw węglanowych do produkcji betonu.
Podgajniak T., Behnke M., Szymański J.: Wybrane aspekty oddziaływań środowiskowych, wyd. 2003Publikacja stanowi przydatne źródło informacji dla wszystkich uczestników postępowań związanych z oddziaływaniami środowiskowymi.
Zych R., Badura W.: Szef w roli coacha, wyd. 2015Z tej książki dowiesz się tego, co jako szef, powinieneś wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Rolą coacha jest motywowanie podopiecznych do podjęcia zmiany i dalszego rozwoju oraz dyskretne ukierunkowanie ku odkrywanym w sobie rozwiązaniom. Tak rozumiany coaching stanie się w najbliższych latach, jak sądzimy, kluczową umiejętnością wymaganą od każdego odpowiedzialnego menedżera.
Jeznach A.: Szef, który myśli, wyd. 2018Autor – przedsiębiorca i menedżer, w tym z wieloletnim doświadczeniem w tzw. “turkusowym” zarządzaniu, przedstawia swoje doświadczenia i rozumienie tego często zbytnio ideologicznie przedstawianego nurtu: podstawa zarządzania XXI wieku to rzetelne refleksyjne myślenie. Filozofia i ideologia różnią się celem (ideologia służy przekonywaniu, usprawiedliwianiu i motywowaniu do konkretnego działania, a filozofia realizuje przede wszystkim cele poznawcze)Gdy zawodzą teorie zarządzania wypracowane w poprzednim stuleciu okazują się często bezradne, warto wówczas sięgnąć do źródeł ludzkiej cywilizacji, czyli do filozofów.
Haman W., Gut J.: Szef to zawód, wyd. 2015Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja. Powstała na podstawie ponad 20-letniej praktyki biznesowej i szkoleniowej. Dotyczy polskiej rzeczywistości i uwzględnia polską specyfikę. Autorzy nie pouczają,a wskazują precyzyjne narzędzia i konkretne algorytmy działania, które mogą być użyteczne w codziennej pracy szefa i trudnych sytuacjach z podwładnymi.III wydanie zostało poszerzone o narzędzia budowania współpracy, której brak jest poważnym problemem rozwojowym wielu zespołów, firm i organizacji w Polsce.
Zych R.: Lider sprzedaży, wyd. 2015Ta książka to poradnik dla lidera. Pomoże Ci zbudować dobre relacje z zespołem — tak, by rósł i rozkwitał, a nie grzązł we wzajemnych pretensjach, animozjach i chorej rywalizacji. Zobaczysz też, jak stosować szeroko omówioną w tej książce strategię opartą na typologii, która pozwoli Ci wypracować najlepsze podejście do każdego z charakterologicznych typów sprzedawcy.
Hogan K., Lakhani D.: Potężna sprzedaż, wyd. 2008Autor zebrał całą swoją wiedzę, dołożył do niej doświadczenia wyjątkowego zespołu sprzedażowego i stworzył prawdziwą perełkę – zestaw nowatorskich technik sprzedaży perswazyjnej.  Pozycja zawiera najskuteczniejsze techniki wpływania na ludzi oraz taktyk angażujących emocje klienta.
Miller D.: Model story brand wyd. 2018Ważny poradnik marketingowy. Osoby profesjonalnie zajmujące się komunikacją znają znaczenie opowieści. Donald Miller opracował metody, które sprawią, że twój przekaz zdoła przebić się przez szum informacyjny i dotrze do najbardziej znużonego reklamą pokolenia odbiorców.
Donald Miller uczy  o wiele więcej, niż tylko jak sprzedawać, pokauje, jak zmieniać życie klientów. Musisz odegrać w ich życiu pewną rolę, a dzięki tej książce dowiesz się, jak to zrobić. Jeśli chcesz, aby twój biznes się rozwijał, przeczytaj ją.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Diany Małgorzaty Pawłowskiej

Pierwsze uczelniane Jordany w Polsce: kultowe AGH i kultowe buty