Partnerstwo z Carbon Footprint Foundation

30.08.2024
Na zdjęciu widać kolaż zdjęciowy. Po lewej stronie znajduje się Ceglak na gałęzi drzewa. Po prawej widać przedstawicieli WILiGZ oraz CarboonFootprint Foundation.

30 sierpnia 2024 @ 08:00 17:00

Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH z dumą ogłasza nawiązanie strategicznego partnerstwa z Carbon Footprint Foundation, wiodącą organizacją zajmującą się propagowaniem działań na rzecz ochrony środowiska oraz walką ze zmianami klimatu. To wyjątkowe partnerstwo jest nie tylko świadectwem naszego zaangażowania w edukację i rozwój technologii, ale także krokiem w stronę wspólnego celu – dekarbonizacji i transformacji energetycznej.

Współpraca na rzecz przyszłości

W ramach tej współpracy, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH będzie uczestniczył w piątej edycji Carbon Footprint Summit 2024. To prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się 7 października 2024 roku w ICE Kraków Congress Centre, zgromadzi czołowych ekspertów, naukowców, studentów i praktyków z całego świata, aby wspólnie dyskutować i dzielić się wiedzą na temat ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.

Jako partner wydarzenia, będziemy koordynować Strefę Gen Z[miany] – przestrzeń dedykowaną młodym talentom z naszych kół naukowych, takich jak:

• Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie
  • Transpeed AGH
  • AGH Solar Boat Team
  • Eko-Energia AGH
  • Koło Naukowe Nova Energia
  • Koło Naukowe Energetyków Jądrowych “Uranium”

Strefa Gen Z[miany] będzie platformą twórczej wymiany, dialogu oraz prezentacji innowacyjnych projektów i badań prowadzonych przez naszych studentów i pracowników naukowych.

Kluczowe wartości partnerstwa

Partnerstwo z Carbon Footprint Foundation wpisuje się w misję AGH, której celem jest nie tylko kształcenie najwyższej klasy specjalistów, ale także aktywny udział w globalnych inicjatywach na rzecz ochrony klimatu. Wspólne działania będą koncentrować się na podnoszeniu świadomości na temat zmian klimatycznych, dekarbonizacji oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energetyki.

Formalizacja partnerstwa miała miejsce w piątek, a umowę podpisali:

Marek Cała, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH,

Marta A. Seweryn oraz Agnieszka Tomasik-Świderska z Carbon Footprint Foundation.

Koordynatorką Strefy Gen Z[miany] została Ewelina Migacz z Carbon Footprint Foundation.

Bądź częścią zmiany

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia postępów naszych działań oraz uczestnictwa w Carbon Footprint Summit 2024. To niepowtarzalna okazja, by stać się częścią globalnej zmiany na rzecz lepszej przyszłości.

Obserwuj wydarzenie na:

Oficjalna storna wydarzenia

Zarejestruj się na wydarzenie:

Link rejestracyjny wydarzenia

Data: 07.10.2024
Miejsce: ICE Kraków Congress Centre

GrEnMine – Innowacyjny Projekt Magazynowania Energii w Terenach Poeksploatacyjnych Kopalń