Przełom w Edukacji Inżynierskiej: “Forum Grupy PBI”

Pięciu mężczyzn stojących pewnie w sali wykładowej, prezentując współpracę między AGH a Grupą PBI. Od lewej do prawej: Profesor Marek Cała (WILiGZ, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami), dr inż. Przemysław Bokwa (Prezes Grupy PBI), Bartłomiej Kotwica (Zarząd Grupy PBI), Sebastian Zając (Zarząd Grupy PBI) oraz Michał Twardosz. Na zdjęciu widoczny jest baner 'Forum Grupy PBI'

10 czerwca 2024 Cały dzień

Wprowadzenie do współpracy

Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, reprezentowany przez Dziekana Wydziału, prof. Marka Całe, z dumą ogłasza innowacyjne partnerstwo z Grupą PBI, której przewodzi prezes dr inż. Przemysław Bokwe. Wspólnym celem jest stworzenie nowatorskiej sali dydaktycznej – “Forum Grupy PBI”, która ma na celu wyznaczenie nowych trendów w edukacji inżynierskiej.

Charakterystyka “Forum Grupy PBI”

Sala “Forum Grupy PBI” będzie unikatowym miejscem, gdzie tradycyjne metody nauczania spotkają się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Projekt ten bazuje na wykorzystaniu surowców i produktów wytwarzanych przez Grupę PBI, co nie tylko pozwoli studentom na praktyczne poznanie procesów przemysłowych, ale również podkreśli zaangażowanie uczelni i firmy w promowanie zrównoważonego rozwoju.

Idea Projektu i Jego Znaczenie

Główna idea projektu to stworzenie ekosystemu sprzyjającego otwartości i kreatywności. W “Forum Grupy PBI” elementy naturalne będą harmonijnie współgrać z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewnią studentom oraz dydaktykom łatwy dostęp do najnowszych innowacji oraz możliwość ich testowania w praktyce.

Potencjał Rozwoju i Oczekiwania

Inwestycja ta, łącząca w sobie elementy edukacyjne, technologiczne oraz ekologiczne, stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby nowoczesnego świata inżynierii, przygotowując studentów do efektywnego działania w przyszłości, pełnej wyzwań związanych z zasobami naturalnymi i ich przetwarzaniem. Z niecierpliwością oczekujemy na efekty tej pionierskiej współpracy, przekonani, że “Forum Grupy PBI” stanie się miejscem, gdzie nauka spotyka praktykę, a innowacje staną się codziennością na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami.

Zmarł dr inż. Józef Lewicki