Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Wakacyjne Gorące Bułeczki

Witold Ceglak czytający książkę w Bibliotece. Stosy książek leżące na biórku po prawej i lewej stronie Ceglaka.

9 lipca 2024 Cały dzień

W miesiącu lipcu zakupiliśmy książki autorstwa pana Andrzeja Pacany dotyczące zarządzania jakością oraz instrumentów Lean Manufacturing. Oferujemy również lekturę dotyczącą badania kinematyki powierzchniowych ruchów masowych z wykorzystaniem naziemnej interferometrii radarowej,  oraz pozycję na temat żywic epoksydowych. Ponadto mamy też dla naszych czytelników w ciekawy sposób zbeletryzowaną historię Kopalni Bogdanka.

Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej tego posta.

Możecie nas ulepszać!

Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.

Zapraszamy też do zaglądania na nasze bookcrossingowe regały i wymiany przeczytanych książek na kolejne.

Autor, tytuł, rok wydaniaKrótki  zarys tematykiOkładka                          
Pacana A.: Instrumenty Lean Manufacturing, wyd. 2021Lean manufacturing jest chętnie stosowaną koncepcją mającą na celu doskonalenie procesów produkcyjnych. Za pomocą odpowiednich technik/instrumentów lean manufacturing można ocenić stan aktualny przedsiębiorstwa, znajdować źródła problemów, a także wprowadzać rozwiązania doskonalące. Zastosowanie instrumentów lean manufacturing pozwala osiągnąć krótsze czasy realizacji produkcji, lepszą jakość oraz zdecydowanie niższe koszty w porównaniu z tradycyjnym podejściem. Aby te korzyści osiągnąć, należy przede wszystkim poznać dostępne instrumenty, a następnie umiejętnie je wdrożyć.
Pacana A.: Narzędzia zarządzania jakością, wyd. 2022Dobrze zarządzane przedsiębiorstwa nie tylko dbają o swoją atrakcyjność, ale także stosują różne techniki (instrumenty) celem dostosowania procesów produkcyjnych do produkowania wyrobów wysokiej jakości. Wykorzystuje się różne formy działań poczynając od prostych, operacyjnych, na złożonych wykładających filozofię jakości kończąc. Przyjmując jako kryterium podziału sposób i czas oddziaływania na jakość, instrumenty te można podzielić n a 3 grupy: zasady, metody i narzędzia zarządzania jakością. Właśnie narzędziom zarządzania jakością, głównie tym tradycyjnym i nowoczesnym poświęcone jest to opracowanie.
Pacana A.: Zasady i metody zarządzania jakością, wyd. 2021Jakość produktu, obok jego ceny należy do grupy istotnych aspektów, którymi klienci kierują się przy zakupie. Uzyskanie wysokiej jakości wyrobów nie jest łatwe. Dobrze zarządzane przedsiębiorstwa dbają więc o właściwą identyfikację klientów, poprawne odczytanie oczekiwań Stosują różne techniki (instrumenty) celem dostosowania procesów produkcyjnych do produkowania wyrobów wysokiej jakości spełniających zmieniające się oczekiwania klientów. Wykorzystuje się różne formy działań: od prostych – operacyjnych, do złożonych – wykładających filozofię jakości. Przyjmując jako kryterium podziału sposób i czas oddziaływania na jakość, można je podzielić na 3 grupy: zasady, metody i narzędzia zarządzania jakością. Podział ten jest umowny, a granice rozmyte. Znajomość tych technik w dużym stopniu może pomóc przedsiębiorstwu w uzyskiwaniu pożądanej jakości produktów. Prezentowane opracowanie dotyczy zasad i wybranych częściej stosowanych metod zarządzania jakością.
Czub P., Bończa-Tomaszewski Z., Penczek P. Pielichowski J.: Chemia i technologia żywicOmówione zagadnienia: budowa i właściwości związków i żywic epoksydowych, metody otrzymywania związków epoksydowych, utwardzacze żywic epoksydowych, napełniacze, żywice lane, kleje epoksydowe, laminaty epoksydowe, badanie żywic nieutwardzonych, badanie właściwości żywic utwardzonych.
Luchowski S.: Wybraliśmy Bogdankę, wyd. 2006Początki budowy kopalni „Bogdanka” opisane w tej książce przez Autora w formie beletrystycznej są oparte na faktach, w wielu momentach przedstawionych szczegółowo, wręcz fotograficznie. Jest to wspaniała lektura. Sprawia ona, że osoby ściśle związane wówczas z górnictwem na Lubelszczyźnie wracają pamięcią do przeżywanych niejednokrotnie trudnych i niebezpiecznych sytuacji w pracy zawodowej. Tym samym książka wywołuje nowe spojrzenie na tamte wydarzenia z perspektywy czasu. Nie brakuje też wspomnień bardziej humorystycznych z życia codziennego, a Doskonale pamiętam, jak po raz pierwszy zwoziłem Staszka w kuble na dno szybu, znajdujące się na poziomie około 700 m, co skrupulatnie zostało opisane. Nigdy jednak nie podejrzewałem go o zdolności literackie i nie przypuszczałem, że ponad 30 latach będzie on w stanie opisać tyle wydarzeń z tamtego okresu, zachowując przy tym panującą atmosferę zarówno radości, jak też nieodłącznego strachu w ekstremalnych sytuacjach.
Badania kinematyki powierzchniowych ruchów masowych z wykorzystaniem naziemnej interferometrii radarowej, pod red. A. Szafarczyk i S. Rybickiego, wyd. 2013Na tle ogólnych danych o osuwiskach i ich kinematyce przedstawiono wyniki badań geologiczno inżynierskich oraz monitoringowych 2 wybranych osuwisk – osuwiska zbocza naturalnego w Karpatach (w Milówce)i osuwiska fragmentu zbocza południowego KWB Bełchatów – z oceną warunków i przyczyn ich wystąpienia. Opisano wyniki i aspekty monitoringu za pomocą interferometrii radarowej -nowoczesnej, dokładanej metody oceny przemieszczeń gruntów w osuwiskach. Zintegrowanie pomiarów z użyciem radaru interferometrycznego ze stosowanymi w geodezji technikami pomiarowymi osuwisk stanowi innowacyjną metodę ich monitoringu. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów archiwalnych osuwisk z Kopalni Bełchatów , a także danych literaturowych dotyczących kinematyki osuwisk zaproponowano kryteria praktyczne oceny kinematyki faz osuwiskowych, zwłaszcza wystąpienia zasadniczego ruchu osuwiskowego.

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Diany Małgorzaty Pawłowskiej

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

This site is registered on wpml.org as a development site.