Warsztaty Training the Trainers – Podsumowanie

Pracownicy Wydziału, studenci oraz Studentki stoją ubrani w szare bluzy Wydziałowe na dachu A0 machając. Nad nim znajduje się posąc Św Barbary. W tle niebieskie niebo z białymi chmurami.

11 lutego @ 08:00 17:00

Podsumowanie spotkania

W dniach 13 i 14.12.2021 r. odbyły się pilotażowe warsztaty dotyczące metodologii nauczania i zarządzania projektami organizowane w ramach projektu TrainESEE.  Projekt ten, finansowany z programu EIT Raw Materials.

Warsztaty podzielone zostały na dwa dni tematyczne. Tematem pierwszego dnia (13 grudnia 2021 r.) była Metodyka nauczania. Drugiego dnia (14 grudnia 2021 r.) omówione zostały kwestie związane z rozwojem i zarządzaniem projektami. W każdym dniu szkolenia wyodrębniono dwie sekcje. Pierwsza z nich odbyła się w sposób hybrydowy, gdzie uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniu stacjonarnie lub online. Druga część wymagała udziału stacjonarnego (ze względu na pandemię liczba miejsc w formule stacjonarnej była ograniczona). Zajęcia prowadzili uczestnicy poprzednich warsztatów TrainESEE. Do współpracy zaproszono przedstawicieli EIT RawMaterials, CLS East: Krzysztofa Kubackiego i Agatę Poczmańską. Ponadto szkolenie prowadzili również przedstawiciele innych jednostek Akademii Górniczo-Hutniczej tj. Centrum e-Learningu oraz Centrum Zarządzania Projektami.

Szczegółowa informacja o prelegentach oraz prelekcjach i warsztatach znajduje się w Book of Abstract.

Projekt TrainESEE to dwuletnie przedsięwzięcie zorientowane na projektowanie produktów i usług dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Głównym celem projektu jest budowanie nowoczesnej metodologii nauczania poprawiającej wszelkie działania edukacyjne EIT dotyczące surowców w regionie. Obszary edukacji i szkoleń dla kadry akademickiej krajów RIS (Research Innovation Scheme) objęte przedsięwzięciem obejmują cztery moduły szkoleniowe (programy akceleracyjne): metodologię nauczania, przygotowanie i zarządzanie projektami, moduł innowacji i przedsiębiorczości oraz moduł nauka dla biznesu.
Projekt realizowany jest przez konsorcjum złożone z następujących partnerów: AGH, Aalto University (Finlandia), Fundación Tecnalia Research Innovation,  KGHM CUPRUM sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, Montan University Leoben (Austria), National Tecnical University of Athens (Grecja), Technical University of Košice (Słowacja), Technical University Wien (Austria), University of Miskolc (Węgry), University of Zagrzeb (Chorwacja)- lidera projektu i dwóch uniwersytetów z regionu ESEE.

Zespół projektowy TrainESEE:

Radosław Pomykała