Z radością informujemy, że nasz Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami właśnie wszedł w nowy, ekscytujący etap współpracy – tym razem z globalnym liderem w dziedzinie geotechniki, firmą KELLER Polska Sp. z o.o. .
Ten krok oznacza dla nas znacznie więcej niż tylko podpisanie umowy. To początek ery współpracy, gdzie nasza akademicka wiedza i naukowe podejście spotykają się z rzeczywistymi, praktycznymi zastosowaniami w branży. To szansa na przekształcenie teoretycznych koncepcji w realne rozwiązania techniczne.
Spotkanie Dwóch Światów
Podczas uroczystego podpisania umowy przez prof. Rafała Wiśniowskiego, Prorektora ds. Współpracy AGH, nasz Wydział reprezentował prof. Marek Cała, Dziekan Wydziału. Z ramienia Keller obecny był Łukasz Dziadoń, Dyrektor Oddziału Południe. To spotkanie było nie tylko formalnością, ale przede wszystkim świadectwem naszego wspólnego zaangażowania w przyszłość inżynierii.
Co To Oznacza dla Naszej Społeczności?
Nasza współpraca z Keller otwiera szerokie możliwości dla naszych studentów i pracowników naukowych. Obejmuje to wspólne projekty badawcze, praktyki studenckie, a także możliwość uczestnictwa w innowacyjnych przedsięwzięciach, które przekładają się na realny wpływ na branżę.
Wspólnie z Keller mamy szansę nie tylko na rozwój naukowy, ale także na tworzenie rozwiązań, które będą miały realny wpływ na nasze otoczenie.
Podziękowania
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do nawiązania tej współpracy. Wierzymy, że to dopiero początek długotrwałego i owocnego partnerstwa.
Z niecierpliwością oczekujemy na rezultaty tej współpracy i jesteśmy dumni, że możemy być jej częścią.
Do zobaczenia na nowych, innowacyjnych ścieżkach, które razem wytyczymy!
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 26 listopada 2024 r. o godz. 9:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Grażyny Dzik.
Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju, a także do nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk akademickich i przemysłowych. Zapraszamy w dniach 28 - 29 listopada 2024 roku.
Z satysfakcją informujemy, że na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, oficjalnie zainaugurowano trzecią edycję studiów magisterskich na kierunku Raw Materials Value Chain (RaVeN). RaVeN jest jednym z programów w ramach EIT Raw Materials Academy Master’s Programmes.
Po kilkuletniej przerwie w dniu 4 grudnia o godz. 17:00 na ulicach Krakowa znów zabrzmiała górnicza orkiestra a krakowskim Rynku pojawił się ponownie Pochód Lisów. Zapraszamy do obejrzenia galerii z Pochodu Lisów.
Barbórka, czyli Dzień Górnika to jedno z trzech statutowych świąt AGH. W tym roku Wydział świętował 4, 12 i 13 grudnia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Barbórkowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH to najstarsza funkcjonująca nieprzerwanie studencka konferencja naukowa nie tylko w AGH, ale i w Polsce. Czas zgłaszania referatów trwa do 30 listopada 2024 do godz. 23:59.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Górników i Sympatyków na uroczyste obchody Dnia Górnika, które odbędą się 4, 12 i 13 grudnia 2024 roku.
Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami serdecznie zaprasza wszystkich pracowników Wydziału na wyjątkowe świąteczne spotkanie!
Już w środę 18 grudnia o godzinie 18:00 w sali 220 (Aula JSW) odbędzie się Wydziałowy Koncert Świąteczny. Serdecznie zachęcamy do wspólnego przeżywania tego pięknego, świątecznego czasu w wydziałowym gronie. Zgromadźmy się razem, aby posłuchać muzyki na żywo i wspólnie kolędować.