Stojąc przed wyborem studiów magisterskich, ważne jest, aby wybrać kierunek, który nie tylko pasuje do Twoich zainteresowań, ale także otwiera przed Tobą najlepsze możliwości kariery. W Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami zrozumieliśmy to wyzwanie i przygotowaliśmy ofertę, która pozwala na pełne wykorzystanie Twojego potencjału.
Wybierz swoją przyszłość w WILGZ
Nasz wydział oferuje siedem kierunków studiów magisterskich, każdy z nich zaprojektowany tak, aby dostarczyć studentom nie tylko teoretycznej wiedzy, ale i praktycznych umiejętności niezbędnych w dzisiejszym dynamicznym świecie inżynierii i gospodarki zasobami. Bez względu na to, czy Twoją pasją jest budownictwo, zarządzanie projektami, czy zrównoważony rozwój, mamy coś, co zaspokoi Twoje akademickie i zawodowe ambicje.
Poniżej załączyliśmy tabele z odnośnikami do kart kierunków:
Absolwenci kierunku mogą pracować jako projektanci obiektów budowlanych, jako ich wykonawcy zajmując stanowiska inżynierów lub kierowników budowy oraz specjaliści do spraw produkcji elementów budowlanych. Ukończenie ich daje możliwość ubiegania się o uprawnienia budowlane projektowe i wykonawcze bez ograniczeń.
Ukończenie studiów na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa (specjalność Bezpieczeństwo i ochrona pracy) pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych starszego inspektora ds. BHP oraz zajmowania stanowisk kierowniczych w służbach BHP.
Techniki i nowoczesne technologie pozyskiwania surowców i eksploatacji maszyn górniczych, to kolejne tematy, które nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. Inżynieria górnicza stawia także na kształtowanie umiejętności pracy w grupie oraz rozwijania zmysłu kierowniczego.
Treści realizowane na studiach skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących wentylacji i klimatyzacji, instalacji wodno-kanalizacyjnych, gospodarki surowcami i odpadami, gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony wód i atmosfery oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Inżynieria produkcji to dyscyplina inżynieryjna zajmująca się zasadami projektowania wyrobów i procesów, jak również podstawami sterowania, eksploatacji, organizacji i zarządzania procesami wytwarzania.
Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych podejmuje wyzwania zmierzające do społeczno-gospodarczego i przyrodniczego ożywienia terenów zdegradowanych w wyniku działalności przemysłowej. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia prac rekultywacyjnych redukujących środowiskowe uciążliwości.
Raw Materials Value Chain (RaVeN) przygotowuje studentów z zakresu holistycznej znajomości funkcjonowania łańcuchów wartości, bazujących na pozyskaniu surowców i ich przetworzeniu na potrzeby uzyskania nowoczesnych materiałów służących rozwojowi innowacyjnych technologii.
II Kongres Energetyki Rozproszonej - „Lokalna energia dla przyszłości”, odbył się w dniach 28-30 października, który współorganizowali oraz brali udział pracownicy naszego Wydziału.
Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu, która odbędzie się w dniach 14.11 – 15.11.2024, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizatorem tego wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie.
W dniach 15-16 listopada 2024 roku w Krakowie odbył się I Małopolski Kongres Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia, którego głównym celem była wymiana doświadczeń praktyków na co dzień związanych z bezpieczeństwem pracy: służby bhp, naukowców, reprezentantów instytucji rządowych i pozarządowych oraz przedstawicieli biznesu i środowiska medycznego.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 15 listopada 2024 r. o godz. 10:00 w paw. A-1, sali 220 (Aula JSW), odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Szemika.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 18 listopada 2024 r. o godz. 10:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Pauliny Gackowiec.
Przewodniczący i Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie informują, że w dniu 26 listopada 2024 r. o godz. 9:00 w paw. A-4, sali 15, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Grażyny Dzik.
Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju, a także do nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk akademickich i przemysłowych. Zapraszamy w dniach 28 - 29 listopada 2024 roku.