AGH i Grupa SMAY – współpraca w inżynierii i innowacji

Podpisanie porozumienia pomiędzy przedstawicielami SMAY a AGH.

30 stycznia 2024 Cały dzień

Nowa Era Współpracy między AGH a Grupą SMAY

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, będąca jednym z wiodących ośrodków akademickich w Polsce, z dumą ogłasza nawiązanie strategicznej współpracy z Grupą SMAY, liderem innowacji w branży wentylacyjnej i ochrony przeciwpożarowej. Ta współpraca otwiera nowe możliwości dla obu instytucji, łącząc naukowy potencjał AGH z ponad 35-letnim doświadczeniem firmy SMAY w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla bezpieczeństwa i komfortu.

Kluczowe Postaci i Wizja Współpracy

Podczas spotkania inauguracyjnego, w którym udział wzięli zarówno przedstawiciele AGH, jak i Grupy SMAY, zarysowano kontury przyszłej współpracy. Ze strony AGH obecni byli prof. Rafał Wiśniowski, Prorektor ds. Współpracy oraz prof. Marek Borowski, Prodziekan WILiGZ ds. Współpracy. Reprezentując firmę SMAY, w spotkaniu uczestniczyli Marzena Maj, Vice Prezes Zarządu oraz Agata Gibek, HR Manager. Wspólna misja to rozwój i badania w dziedzinie nawiewników wentylacyjnych, które będą miały kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i efektywności energetycznej budynków.

Integracja Nauki i Praktyki

Jednym z głównych celów tej współpracy jest integracja działań badawczych AGH z praktycznymi zastosowaniami w branży wentylacyjnej. Szczególny nacisk kładziony będzie na Inżynierię Kształtowania Środowiska – kierunek studiów, który dzięki tej współpracy zyska nowe perspektywy i możliwości badawcze. Studenci będą mieli unikalną szansę uczestniczenia w projektach, które bezpośrednio przyczynią się do rozwoju innowacyjnych technologii wentylacyjnych, mających realny wpływ na poprawę jakości życia i ochronę środowiska.

Korzyści dla Studentów i Środowiska Akademickiego

Współpraca ta otwiera przed studentami AGH nowe perspektywy rozwoju zawodowego i akademickiego. Dzięki zaangażowaniu Grupy SMAY, studenci będą mieli dostęp do najnowszych technologii i ekspertów z branży, co znacząco wzbogaci proces kształcenia i pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności. Dodatkowo, wspólne projekty badawcze i praktyki zawodowe zwiększą szanse studentów na rynku pracy, a także przyczynią się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na przemysł i środowisko.

Rozwój i Innowacje

Współpraca między AGH a Grupą SMAY to krok w stronę przyszłości, w której nauka i przemysł współdziałają dla dobra społeczeństwa i środowiska. Ta synergia otwiera drogę do realizacji ambitnych projektów, które będą miały kluczowe znaczenie w kształtowaniu przyszłości technologii wentylacyjnych i ochrony przeciwpożarowej. Dzięki wspólnym działaniom AGH i Grupy SMAY, możemy oczekiwać przełomowych rozwiązań, które będą wyznaczać standardy w branży na lata.