100-lecie KEZP rejestracja
Konferencja z okazji 100-lecia Katedry Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle
Homepage / Wydarzenia / Akademia Dostępności
„Akademia Dostępności – Wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami” to projekt, który został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursu „Uczelnia dostępna” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
W 2019 roku weszła w życie ustawa o zapewnieniu dostępności, która obliguje nas, abyśmy stale rozwijali się i polepszali warunki studiowania osób z problemami zdrowotnymi.
Działania obejmują wypracowanie i wdrożenie m.in.: teleinformatycznego systemu nawigacji po budynkach i terenie AGH w szczególności dla osób z problemami wzroku i ruchu.
Planowane działania w projekcie obejmują:
Ponadto projekt przewiduje poprawę dostępności serwisów internetowych zgodnych z aktualnymi standardami WCAG, digitalizację i udostępnienie zasobów edukacyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami, wynikającymi z niepełnosprawności oraz umożliwienie skorzystanie ze zdalnego dostępu do konsultacji psychiatrycznych dla pracowników w zakresie nabycia fachowej wiedzy wykorzystanej do wsparcia studentów z niepełnosprawnościami w sytuacji kryzysowej.
Przedstawiciele kadry uczelni pozyskają wiedzę, umiejętności, a także bardzo istotną świadomość na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Poznają także zasady, jakie powinny im przyświecać w codziennej pracy w kontekście wdrażania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, by przyczyniać się do tworzenia środowiska równych szans, umożliwiającego aktywne uczestnictwo oraz szanse na kształcenie osób z niepełnosprawnościami.
Szkolenie z dostępności cyfrowej!
Chcąc pomóc pracownikom AGH stawić czoła nowym wyzwaniom zapraszamy do udziału w szkoleniach. Wiedza i umiejętności nabyte w ich trakcie przygotują Państwa do pracy z osobami z niepełnosprawnościami, zwiększając tym samym komfort pracy.
Najbliższe szkolenia:
Zaplanowane działania w sposób bezpośredni przełożą się na większą dostępność uczelni dla osób z niepełnosprawnościami i wzrost kompetencji uczestników Projektu w zakresie zapewnienia równości szans.
Pełny zakres szkoleń dostępny pod – Szkolenia dla Pracowników – Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH
Konferencja z okazji 100-lecia Katedry Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle
Inżynieria społeczna to technika hakerska, która polega na interakcji człowieka w celu gromadzenia informacji. Inżynierowie społeczni często używają oszustwa lub manipulacji, aby skłonić ludzi do ujawnienia poufnych informacji. Jesteś na to przygotowany? – Poznajcie kilka ze sposobów z jakimi najprawdopodobniej mieliście już do czynienia.
Władze WILiGZ pragną poinformować, że w dniach 02.05.2022 Biblioteka Wydziałowa będzie nieczynna.
Jak co roku, Koło Naukowe „Kliwent” organizuje kultowe wydarzenie „Kliwent Event”, przeznaczone dla Studentów i Firm, działających w branży HVAC. W tym roku możecie w nim brać udział stacjonarnie lub wirtualnie.
W 2022 Biblioteka Główna AGH obchodzi swój jubileusz stulecia! Sprawdź jakich wydarzeń możesz być częścią.
Kreatywność jest motorem innowacji. WILiGZ gratuluje dr hab. inż. Tomaszowi Gawendzie, prof. AGH, zdobycia lauru ‘Za zasługi dla Wynalazczości’
Biblioteka WILiGZ przyłącza się do akcji 'Uwolnij Książkę'. Sprawdź co to jest Drive-through Biblioteki oraz poznaj majowe nowości książkowe.
WILiGZ zaprasza studentów na spotkanie z przedstawicielem firmy strzałowej SSE Polska sp. z o.o., które odbędzie się 12.05.2022 o godzinie 12:00. Spotkanie będzie prowadzone w formie hybrydowej.
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z relacją z SAWO, czyli największych w Europie targów dotyczące bezpieczeństwa pracy i ratownictwa.
Lokalna edukacja Gospodarka o Obiegu Zamkniętym to jeden z projektów realizowanych przez naszych studentów z SKN Zarządzanie. Zachęcamy do poznania tej ciekawej inicjatywy.
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami zaprasza całą swoją społeczność akademicką na Dzień WILiGZ, który odbędzie się 26.05.2022 od godziny 11.00 na terenie Forum Przestrzenie.
Impreza zorganizowana przez czterech pasjonatów biegania, która stała się międzynarodowym fenomenem, a wszystko to żeby zespołowym biegiem wesprzeć fundację pomagającą osobom z niepełnosprawnością ruchową. Dołączamy!