Diamenty AGH- wyróżnienia dla WILiGZ

kolaż zdjęć z uroczystości wręczenia statuetek Diamenty AGH

2 maja 2024 @ 08:00 17:00

Sukcesy w XXV Edycji „Diamentów AGH”

12 kwietnia br., podczas gali w Bibliotece Głównej AGH, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w XXV edycji konkursu „Diamenty AGH”. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 100 prac dyplomowych z 14 wydziałów AGH, co świadczy o niezmiennie wysokim poziomie rywalizacji.

Innowacyjne Rozwiązania z WILiGZ

W kategorii prac aplikacyjnych, niezwykłe uznanie zdobyła praca mgra inż. Pawła Marchlewskiego pt. „Analiza możliwości wykorzystania odpadów paneli fotowoltaicznych do wytwarzania zapraw cementowych”. Praca ta, oprócz wyróżnienia w kategorii, otrzymała również nagrodę InnoDiament za największy potencjał innowacyjny. W kategorii prac teoretycznych wyróżniono projekt mgr inż. Wioletty Podwyszyńskiej, który przeprowadza numeryczną analizę stateczności wybranych części podziemi rynku Chełma.

Współpraca z Promotorami

Promocja naukowa i współpraca z doświadczonymi promotorami, jak prof. dr hab. inż. Alicja Uliasz-Bocheńczyk czy dr inż. Mateusz Blajer, odgrywa kluczową rolę w osiągnięciach naszych studentów. Ich zaangażowanie i fachowa wiedza prowadzą do tworzenia prac, które zmieniają branżę i wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

Zachęta dla Przyszłych Dyplomantów

Zachęcamy przyszłych dyplomantów do aktywnego uczestnictwa w konkursie „Diamenty AGH”. To doskonała okazja do pokazania swoich umiejętności i zainteresowań naukowych, a także możliwość zdobycia uznania w środowisku akademickim i branżowym.

O Konkursie „Diamenty AGH”

Konkurs „Diamenty AGH” to inicjatywa mająca na celu promowanie najlepszych prac dyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej. Organizowany przez „Studenckie Towarzystwo Naukowe” i AGH, konkurs cieszy się dużym uznaniem i przyczynia się do rozwoju kariery zawodowej wyróżnionych studentów. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu tutaj – http://www.stn.agh.edu.pl/ .