WILiGZ wziął udział w XVI Biegu WOŚP

31.01.2022
Collage zdjęciowy. Uśmiechnięci pracownicy oraz studneci ubrani w szare bluzy wydziału biegają.

31 stycznia @ 08:00 17:00

WILiGZ biega z WOŚP

John Bingham powiedział “Jeśli biegasz, jesteś biegaczem. Nie ma znaczenia jak szybko ani jak daleko. Nieważne czy to Twój pierwszy dzień, czy biegasz od dwudziestu lat. Tu nie ma żadnego testu do zaliczenia, żadnej licencji do uzyskania czy karty członkowskiej do zdobycia. Po prostu biegasz”. I to jest w bieganiu najcenniejsze – czyni nas wolnymi, zdejmuje z ramion troski, a z głowy cały stres. Gdy biegniesz – jesteś tu i teraz, sam na sam ze swoimi lękami, słabościami i siłą, która wzrasta z każdym kilometrem – ta fizyczna, ale co jeszcze ważniejsze ta mentalna.

Policz się z cukrzycą

Podjęta w tym roku inicjatywa, by zmobilizować siły Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH i wspólnie pobiec w 16-tym Wirtualnym Biegu organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod hasłem “Policz się z cukrzycą”, to dopiero początek.

Klikając „zarejestruj”, a następnie ubierając buty biegowe – które być może były z nami, gdy serce przepełniała radość, ale i wtedy, gdy czuliśmy smutek, rozczarowanie lub gniew –  chcemy, aby tak jak bieganie wiele razy pomogło nam samym, tym razem pomogło również innym. Tak, bieganie pomaga! A gdy może pomóc jeszcze komuś – to biegać chce się jeszcze bardziej.

Zaproszenie

Zapraszamy Wszystkich na przyszłoroczny 17-ty Bieg razem z WOŚP. WILiGZ na pewno tam będzie. Bądźcie razem z nami!