Keepersi powracają!

Zdjęcie przedstawiające grafikę projektu CoinKeepers. W centralnej cześci grafiki umieszczony jest napis: Finansowy mount everest małymi kroczkami? Oglądaj coinkeepers. W prawym górnym rogu grafika coinkeepers. Wyciagnięta dłoń nad którą jest moneta. W prawym dolnym rogu logo: AGH, WILiGZ oraz NKSZ. W lewym górnym rogu informacja tekstowa że Projekt realiizowany jest w ramach Zwolnieni z Teoriii. Poniżej logo z ING.

10 marca Cały dzień

CoinKeepers

CoinKeepers to już 3 edycja projektu realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Obecnie grupa Keepersów skupia się na rozwiązaniu zupełnie innego problemu społecznego. W poprzednich edycjach TimeKeepersi uczyli, jak zarządzać czasem – ekipa CoinKeepersów dzieli się wiedzą finansową przydatną w codziennym życiu. Swój projekt kierują do studentów. Realizowany przez nich projekt skupia się na dotarciu do beneficjentów poprzez social media. Ideą idącą za tymi działaniami jest niesienie wiedzy od studentów dla studentów.

Kim jesteśmy?

Keepersi to niezmiennie grupa młodych, aktywnych studentów naszej uczelni, którzy są ponadto członkami Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie. Skład naszej ekipy to zarówno weterani będący już po raz trzeci w naszym projekcie, jak i nowe osoby, które po raz pierwszy biorą udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W ramach studiów nie tylko zdobywamy wiedzę teoretyczną, ale również staramy się pomóc innym. Realizując różne projekty w ramach koła naukowego dla różnych odbiorców, postanowiliśmy zadziałać dla wszystkich naszych rówieśników, również tych z poza Krakowa. Koncentrujemy się na wybranej problematyce, prężnie szukając sposobów na rozwiązanie danego problemu.  Jako studenci studiów inżynierskich nie boimy się poruszać i starać zrozumieć aspekty związane z naszą codziennością.

Cele CoinKeepers

Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o finansach, koncentrując się na naszych beneficjentach i ich problemach w tej dziedzinie. Przede wszystkim skupiamy się na tych obszarach wiedzy finansowej, z którymi problem zauważyliśmy podczas naszych studiów. Z pytaniami takimi jak: W jaki sposób dobrze zarządzać finansami? Jak rozliczyć PIT? Pierwsza praca i co dalej? spotykaliśmy się nie raz. To było główną przyczyną podjętych przez nas działań. Tworząc projekt CoinKeepers staramy się zrozumieć problematykę poruszaną w tych pytaniach i odpowiedzieć na nie. Nasze działania mają pomóc wszystkim studentom, naszym rówieśnikom.

Organizacja swoich finansów to ważne zadanie. Wierzymy, że beneficjenci naszego projektu, usystematyzują swoją wiedzę, rozszerzą umiejętności oraz nauczą się gospodarowania swoim budżetem. Nasze działania skupione są na promowaniu wiedzy w social mediach. Poprzez przygotowane przez nas materiały m.in posty oraz rolki przedstawimy podstawową wiedzę dotyczącą m.in. finansów osobistych jak również niezbędnej wiedzy do założenia własnej działalności. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie stanowił swego rodzaju niezbędnik do poruszania się w świecie finansów, tak by każdy student czytający nasze posty potrafił zrozumieć tematy, które poruszamy.