KN „Kliwent” w Nadarzynie

Na zdjęciu znajdują się studenci i studentki należący do KN „Kliwent” na Międzynarodowych Targach Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji w Warsaw HVAC Expo

23 marca Cały dzień

HVAC Expo

W dniach 1-3 marca 2023 r. w PTAK WARSAW EXPO odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji, Warsaw HVAC Expo. Odwiedzający targi przybyli z 35 krajów europejskich. W liczbach: 14028 osób zwiedzających, 234 wystawców, 25000 m2powierzchni.

Nie mogło tam zabraknąć członków KN „Kliwent”, działającego przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami na AGH w Krakowie, których obszar zainteresowań doskonale wpisuję się w tematykę targów.

Członkowie KN „Kliwent”, pomimo konieczności wczesnej pobudki, chętnie ruszyli w kierunku Warszawy, w mroźny poranek 2 marca 2023. Grupie 24 Kolistów towarzyszyli obaj opiekunowie Koła.

KN „Kliwent” wymiana doświadczeń

Targi okazały się miejscem wymiany wiedzy oraz doświadczeń ekspertów branży HVACR. Były skierowane do ekspertów z obszaru HVACR, administratorów budynków, w tym obiektów przemysłowych, deweloperów, firm budowlanych, producentów rolnych oraz władz samorządowych. Nie zabrakło również osób prywatnych, poszukujących nowoczesnych rozwiązań dotyczących ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji.

Koliści chętnie korzystali z możliwości rozmowy z wystawcami, brali również udział w wykładach i konferencji z udziałem praktyków. Wśród przedstawicieli prezentujących się firm, byli również absolwenci oraz studenci specjalności Wentylacja i Klimatyzacja Przemysłowa na kierunku Inżynieria Kształtowania Środowiska, prowadzonym na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH – z której wywodzi się większość obecnych członków KN „Kliwent”. Jest to zachętą do działania i odpowiedzią na pytanie co warto studiować.

Dostaliśmy przeogromną dawkę wiedzy i mamy nadzieję, że zaowocuje ona w najbliższym czasie – to stwierdzenie często pojawiało się w trakcie drogi powrotnej do Miasta Królów Polskich.