Pierwsza Absolwentka Kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa

05.02.2024
Studentka wraz z Prodziekanem Zbigniewem Niedbalskim oraz pracownikami Katedry Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy.

5 lutego 2024 Cały dzień

Nowa era edukacji na AGH

31 stycznia 2024 roku, na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, odbył się niezwykły moment – pierwsza obrona magisterska na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa. Uruchomiony dwa lata wcześniej, kierunek, już wyznacza nowe standardy w kształceniu specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa pracy, łącząc solidną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.

Sukces pionierski: mgr inż. Martyna Rejman

Mgr inż. Martyna Rejman, absolwentka specjalności Bezpieczeństwo i Ochrona Pracy, zapisuje się w historii AGH jako pierwsza osoba, która ukończyła ten innowacyjny kierunek. Jej praca magisterska, zatytułowana „Analiza parametrów eksploatacyjnych oraz funkcji ryzyka w aspekcie bezpieczeństwa technicznego”, przygotowana pod okiem dr inż. Przemysława Bodzionego i z recenzją prof. Zbigniewa Burtana, została oceniona bardzo wysoko, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia na kierunku.

Wysokie standardy i profesjonalizm

Obrona pracy, przeprowadzona pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Niedbalskiego, Prodziekana ds. Kształcenia, była nie tylko demonstracją głębokiej wiedzy teoretycznej Pani Martyny, ale także jej umiejętności praktycznych. Mgr inż. Martyna Rejman wykazała się nie tylko doskonałą znajomością tematu, ale także umiejętnością prezentacji i argumentacji, co zostało wysoko ocenione przez komisję.

Społeczność i współpraca: klucz do rozwoju

Wydarzenie to było również okazją do podkreślenia znaczenia współpracy między studentami a kadra dydaktyczną. Opiekunowie kierunku, dr inż. Dagmara Nowak-Senderowska i mgr inż. Michał Dworzak, odegrali kluczową rolę w przygotowaniu Martyny do tego ważnego momentu. Ich zaangażowanie podkreśla, jak ważne jest tworzenie wspierającej społeczności akademickiej, która przyczynia się do sukcesów zarówno studentów, jak i całej uczelni.

AGH kształtuje liderów bezpieczeństwa

Prof. Zbigniew Burtan, kierownik Katedry Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy, podkreślając znaczenie tego wydarzenia, zaznaczył, że AGH nie tylko kształci specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, ale także tworzy liderów, którzy będą przyczyniać się do rozwoju branży. Ten przełomowy moment dla Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami jest dowodem na to, że AGH jest na najlepszej drodze do realizacji tej misji.