Przełom w Profilaktyce: Jak WILiGZ AGH Ustanowił Nowe Rekordy w Badaniach USG

Na zdjęciu widać studentów i studentki trzymających plakaty z akcji Mosznowładcy i Biudstowniczki z podpisami uczestników.

21 listopada @ 08:00 17:00

Rekordowe Wyniki i Edukacja na Pierwszym Planie

Pierwszy dzień wydarzenia, poświęcony ‘Biustowniczkom’, przyniósł zaskakujące rezultaty. 173 przebadane osoby, 25 zdiagnozowanych niepożądanych zmian w tym 9 przypadków wymagających dalszej obserwacji to liczby, które mówią same za siebie. Co więcej, ponad 300 osób przeszło szkolenie z zakresu samo-badania piersi, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na edukację w tym obszarze.

Następnego dnia, ‘Mosznowładcy’ zebrał równie imponującą frekwencję. 621 mężczyzn skorzystało z możliwości bezpłatnych badań USG, co przyczyniło się do wykrycia 3 zmian wymagających kontroli. Ten dzień również stał się rekordowy w dziesięcioletniej historii wydarzenia.

Wspólnymi siłami zwiększyliśmy świadomość oraz pobiliśmy rekordy w ilości badań USG w przeciągu jednego dnia!

Wspólnota i Wsparcie: Klucz do Sukcesu

Wyjątkowy charakter tych wydarzeń podkreśla fakt, że zgromadziły one studentów z różnych krakowskich uczelni. Obecność i wsparcie od prof. M. Karbowniczka, byłego Prorektora AGH, oraz mgr J. Szopy, Dyrektora ds. Organizacyjnych AGH dodatkowo wzmocniły znaczenie tych dni. Co godne uwagi, podczas oczekiwania na badania, studenci angażowali się w różne gry zespołowe, tworząc atmosferę wspólnoty i wsparcia.

Wzrok w Przyszłość

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego, Keller Polska, BrandSafway z lokalnym przedstawicielem Huennebeck oraz Fundacji Kapitan Światełko, którzy wspólnie przyczynili się do organizacji tych wydarzeń. Ich zaangażowanie pokazuje, jak ważna jest współpraca w propagowaniu zdrowia i edukacji. Dziękujemy również zespołowi lekarskiemu który dał z siebie wszystko – jesteście wielcy.

Wyniki “Biustowniczek” i “Mosznowładców” pokazują, że inicjatywy takie jak te są nie tylko potrzebne, ale mogą mieć realny wpływ na poprawę zdrowia i świadomości zdrowotnej. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne edycje tych wydarzeń, mając nadzieję na jeszcze większy sukces i zaangażowanie społeczności.

Podziękowania dla Uczestników

Chcielibyśmy szczególnie podziękować każdemu, kto znalazł czas i odwagę, by wziąć udział w ‘Biustowniczkach’ i ‘Mosznowładcach’. Wasza determinacja i gotowość do dbania o własne zdrowie są inspirujące. Każda osoba, która przyszła, pokazała, że świadomość zdrowotna i profilaktyka są ważnymi aspektami naszego życia. Wasza obecność jest potężnym sygnałem, że troska o zdrowie ma kluczowe znaczenie dla każdego z nas.

Informacja o Dalszych Możliwościach Badań

Pragniemy również przypomnieć tym, którzy z jakiegoś powodu nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu, że badania profilaktyczne są dostępne przez cały rok w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Zachęcamy do regularnego korzystania z oferowanych badań, gdyż wczesna diagnoza znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Niezależnie od tego, czy uczestniczyliście w naszym wydarzeniu czy nie, pamiętajcie, że Wasze zdrowie zawsze powinno być priorytetem.