Rajd Ceglaka 2024 – poszukiwania studenta

19.04.2024
Na zdjęciu widać plakat zapowiadający Rajd Ceglaka. Dziekan Wydziału prof. Marek Cała i Ceglak ubrani w stroje lat osiemdziesiątych stoją przed samochodem w barwach WILiGZ.

19 kwietnia 2024 Cały dzień

W gęstym mroku nocnej scenerii miasta, gdzie neonowe światła odbijają się od deszczowej nawierzchni ulic, rozpoczyna się intrygujące wydarzenie, które łączy  w sobie elementy emocji, tajemnicy i niebezpieczeństwa…..

WRSS WILiGZ powraca! A z nim kolejna edycja Rajdu Ceglaka 2024!

Witajcie w krainie, gdzie klimatyczny styl retro spotyka się z nowoczesnym śledztwem, a dźwięki nocnego miasta mieszają się z tajemniczym szumem oceanu. Cienie kryminalnego świata odsłaniają zakulisowe układy, a ślady zbrodni prowadzą ku zagadkowym motywom i enigmatycznym postaciom – Rajd Ceglaka 2024: Śladami Tajemnic, w pigułce.

Malownicza Muszyna zaraz nad brzegami Popradu w ten jeden wyjątkowy majowy weekend stanie się bazą wypadową dla przyszłych detektywów.

SBŚ (Studenckie Biuro Śledcze) oficjalnie rekrutuje pomocników do rozwiązania zagadki przestępstwa. Jednak tym razem linie śledztwa przekraczają granice jednego miasta, a nawet państwa….

Zaginął student – co się z nim stało? Jakie są okoliczności zaginięcia? Jaki motyw miał sprawca?

Odpowiedzi na te pytania spróbują odnaleźć uczestnicy Rajdu. Czy zdołają rozplątać intrygujący węzeł zagadek, zanim zegar wybije ostatnią godzinę?

Każdy krok będzie prowadził do rozwiązania kolejnej tajemnicy, a każda wskazówka będzie kluczem do odkrycia ukrytych sekretów.

150 uczestników, 3 dni zagadek, a podczas nich gra terenowa, drużynowe rozgrywki sportowe, liczne zabawy integracyjne, górska trasa, grillowanie, a także wiele więcej……

Odliczanie czas zacząć!

„Nie ma nic równie mylącego jak “oczywisty fakt”.”

Arthur Conan Doyle, “Przygody Sherlocka Holmesa”