Rozwijaj swoje umiejętności w zarządzaniu z oLEANpiadą

kolaż zdjęć uczestników Oleanpiady

29 kwietnia 2024 @ 08:00 17:00

Lean manufacturing – oLEANpiada

22 kwietnia w murach Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) odbyły się finałowe zawody VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Średnich oLEANpiada, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie pod czujnym okiem mgra inż. Konrada Piętki. Konkurs zgromadził cztery najlepsze szkoły z różnych regionów Polski, które przeszły przez etap kwalifikacyjny, aby rywalizować w finale.

Uczestnicy Konkursu

W wydarzeniu wzięły udział następujące zespoły:

Mopliki z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu,

Open way z I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie,

Ziomki Poziomki z TEB Liceum i Technikum w Gliwicach,

Imigranci z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.

Przebieg Konkursu

Konkurs rozpoczął się od teoretycznej części testowej, koncentrującej się na wiedzy z zakresu Lean Management. Następnie uczestnicy przystąpili do praktycznej symulacji procesu produkcyjnego, gdzie kluczowe były kreatywność i organizacja. Zaproszeni uczniowie wykazali się znakomitą umiejętnością pracy w grupie oraz zdolnościami analitycznymi.

Ogłoszenie Wyników

Zwycięzcami konkursu zostali Mopliki z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Ostateczne wyniki ogłosiła trzyosobowa komisja sędziowska pod przewodnictwem dra hab. inż. Pawła Bogacza, prof. AGH, wspierana przez dr inż. Martę Podobińską – Staniec oraz dra inż. Artura Batora.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, a także osób zaangażowanych w organizację. Szczególne wdzięczności należą się naszym partnerom: QMSSolutions (Partner Główny) oraz Lean Partner (Partner), których wsparcie było kluczowe dla poziomu organizacji wydarzenia.

Zaproszenie

Zachęcamy przyszłych uczestników oLEANpiady do odwiedzenia nas na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (WILiGZ) w AGH, gdzie wspólnie możemy rozwijać pasje i zainteresowania w obszarze Lean Management. Do zobaczenia na kolejnej edycji oLEANpiady!