ECHO – Environmental Changes Human Obligation

Kolaż 4 zdjęć. Na każdym wnętrze klasy. Uczniowie siedzą w ławkach. Studentka lub Student wyświetla prezentacje na ekranie. Uczniowie słuchają.

28 marca Cały dzień

ECHO

Od grudnia do lutego 2022 roku studenci zrzeszeni w SKN Zarządzanie działającym na naszym wydziale mieli okazję uczestniczyć w projekcie ECHO (Environmental Changes – Human Obligation IV), który realizowany był w ramach konkursu “30 grantów na 30 lat BP w Polsce – w trosce o przyszłość i zrównoważony rozwój społeczności lokalnych w obszarze: woda, energia, recykling”.  Głównym organizatorem projektu było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki, a w gronie partnerów znalazło się także SKNF Bozon z WFiIS AGH. W zakresie tematyki wodnej i energetycznej dzielnie spisali się przedstawiciele SKNF Bozon, którzy w sposób zdalny przeprowadzili zajęcia dla pozostałych 10 grup.

Woda, Energia, Recykling

Projekt ECHO obejmował swym zakresem 3 obszary tematyczne: woda, energia i recykling. SKN Zarządzanie w największym stopniu zaangażowało się w 3 obszar tematyczny, prowadząc warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych. Warsztaty przeprowadzono na 5 grupach warsztatowych w  ze Szkole Podstawowej w Bibicach i w Zielonkach. Składały się one z 90-minutowego spotkania, podczas którego poruszony został temat gospodarki linearnej, problem pozyskiwania surowca, jego przetwarzania i gospodarowania, gdy stanie się odpadem. Studenci przedstawili również uczestnikom warsztatów koncepcję recyklingu i to, jak ważne jest stosowanie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Prowadząc takie warsztaty dla młodszego pokolenia, członkowie Koła zastosowali prezentację multimedialną oraz różnego rodzaju interaktywne zagadki dla urozmaicenia zajęć. Na koniec uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę przez specjalnie opracowany quiz.

Oprócz warsztatów ze wspomnianych obszarów tematycznych, projekt obejmował także stworzenie 6 infografik, za przygotowanie których także odpowiadało SKN Zarządzanie. Można się z nimi zapoznać na fanpage projektu.